V pondelok 28.4.2014 a utorok  29.4.2014 bolo odohrané posledné 12.kolo Školskej ligy  2013/2014 v bowlingu.  Posledné dve kolá museli byť rozdelené do dvoch hracích dní, z dôvodu rekonštrukcie herne a odobratie dvoch dráh. Záverečné kolo sa konalo za účasti médií TV-Poprad a vedúceho Odboru školstva p.Pavlíka, ktorý zároveň odovzdával ceny jednotlivým družstvám, keďže na konci kola bolo slávnostné vyhodnotenie. Celkove sa ligy zúčastnili 4 družstvá Stredných škôl a 6 družstiev Základných škôl. Že bol záujem u žiakov svedčí aj to, že v niektorých družstvách sa vystriedalo až 11 hráčov. Celkove na súpiskách družstiev bolo zaevidovaných 77 hráčov čo je 100 % nárast oproti minulému roku.

Kola sa zúčastnili všetky družstvá

V skupine víťazom kola sa stalo družstvo  ZŠ Tajovského, ktoré zvíťazilo so ziskom  10 bodov pred družstvom ZŠ Jarná  so ziskom 6 bodov a tretie skončilo družstvo ZŠ Dostojevského B  so ziskom  6 bodov a na štvrtom mieste Komeňáčik A tiež so ziskom 6 bodov.  Zápas s najvyšším rozdielom 143  bodov sa odohral medzi družstvami  ZŠ Dostojevského B  444 : 301 Komeňáčik B. Zápas s najnižším rozdielom 11 bodov  sa odohral medzi družstvami  ZŠ Komeňáčik B  364 : 375 Komeňáčik A.

V jednotlivcoch najvyšší  výkon jednotlivca 190  bodov dosiahol  Skokan Timotej  z družstva ZŠ Komeňáčik A  srdečne blahoželáme,  najnižší výkon jednotlivca 42  bodov dosiahol  Kurunci Ondrej  z družstva  Dostojevského B. Víťazom kola a najvyšší priemer  147,4 dosiahol  Furcoň Kristián  z družstva ZŠ Tajovského.

V skupine víťazom kola sa stalo družstvo  Obch.  Akadémia  , ktoré zvíťazilo so ziskom  4 bodov pred druhým družstvom Stredná Zdravotnícka škola  4 body a tretia  skončila  SSOŠ Veľká  s 2 bodmi.  Zápas s najvyšším rozdielom 46  bodov sa odohral medzi družstvami  Stred.Zdravotnícka škola  310 : 356 Obch.  Akadémia  .  Zápas s najnižším rozdielom 6 bodov  sa odohral medzi družstvami  Spoj.škola D.Tatarku  338 : 332 SSOŠ Veľká.

V jednotlivcoch najvyšší  výkon jednotlivca 148  bodov dosiahla  Sroková Alica  z družstva Spoj.škola D.Tatarku  srdečne blahoželáme,  najnižší výkon jednotlivca 83  bodov dosiahol  Orolín Pavol   z družstva  SSOŠ Veľká. Víťazom kola a najvyšší priemer  131,6 dosiahla  Koseková Kristína  z družstva Obch.Akadémia.

Na záver bolo slávnostné vyhodnotenie celého ročníka Školskej ligy a odovzdávanie cien všetkým družstvám. Družstvá na prvom až treťom mieste bolo ocenené medailami a pohárom štvrté až šieste  miesto bolo ocenené diplomami. Zároveň bol vyhodnotený najlepší jednotlivec peknou soškou hráča bowlingu.

Skupina Základné školy

V skupine Základné školy ligu vyhralo družstvo ZŠ Tajovského  získalo 104 bodov  na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Jarná  84 bodov, tretie skončilo družstvo ZŠ Dostojevského  A so ziskom 50 bodov, stvrté Komeňáčik A so ziskom 49 bodov, piate ZŠ Dostojevského B so ziskom 38 bodov a šieste skončilo družstvo Komeňáčik B so ziskom 36 bodov. V súťaži jednotlivcov najlepšie výkony podával a na prvom mieste sa umiestnil Labuda Lukáš so ZŠ Tajovského s priemerom 139,6 bodov.

Skupina Stredné školy

V skupine Stredné školy ligu vyhralo družstvo Obch.Akadémia ktoré  získalo 51 bodov  na druhom mieste sa umiestnila SSOŠ Veľká so ziskom  38 bodov, tretie skončilo družstvo Stredná Zdravotnícka škola so ziskom 29 bodov a stvrtá Spoj.škola D.Tatarku  so ziskom 26 bodov. V súťaži jednotlivcov najlepšie výkony podával a na prvom mieste sa umiestnila  Koseková Kristína  z družstva  Obch.Akadémia s priemerom 132,7 bodov. Hráč na prvom mieste nemal odohratné viac ako polovicu zápasov a preto nebol v jednotlivcoch vyhodnotený na prvom mieste

Výsledky ZŠ       Výsledky SŠ      Fotogaléria

Liga bola zaujímavá  a hlavne deti to brali ako zábavu. Sladkou odmenou im boli čokoládové torty, ktoré boli cenou  pre prvé tri družstvá, ale víťazné družstvá ako správny športovci sa o túto sladkú odmenu podelili s ostatnými družstvami. Zároveň chceme vyzvať aj ostatné školy aby sa pripojili k týmto školám a v budúcom ročníku 2014/2015 rozšírili naše rady a prispeli k šíreniu tohto krásneho športu v našom meste.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa v novom ročníku opäť dovidenia. (Igor)