12.kolom skončená školská liga

Dňa  23.4.2013 bolo odohrané posledné 12.kolo Školskej ligy  2012/2013 v bowlingu.  Kola sa zúčastnili všetky družstvá. Víťazom kola sa stalo družstvo  ZŠ  Poprad – Matejovce, ktoré získalo  10 bodov.  Zápas s najvyšším rozdielom 190  bodov sa odohral medzi družstvami SSOŠ Veľká  488 : 198 Gym.Domin.Tatarku. Zápas s najnižším rozdielom 0  bodov  sa odohral medzi družstvami  ZŠ Poprad-Matejovce   368 : 368 SSOŠ Veľká. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo ZŠ Poprad-Matejovce  488  bodov a najnižší výkon dosiahlo družstvo Gym.Domin.Tatarku  211 bodov.

V jednotlivcoch najvyšší  výkon jednotlivca 197  bodov dosiahol  Handl Tomáš  z družstva ZŠ Poprad – Matejovce srdečne blahoželáme,  najnižší výkon  jednotlivca  47 bodov dosiahla  Luptáková Alexandra   z družstva ZŠ a MŠ Dostojevského. Víťazom kola a najvyšší priemer  152,40  dosiahol  Handl Tomáš z družstva ZŠ Poprad- Matejovce.

Na záver bolo slávnostné vyhodnotenie celého ročníka Školskej ligy a odovzdávanie cien všetkým družstvám. Družstvá na prvom až treťom mieste bolo ocenené medajlami a pohárom štvrté až šieste  miesto bolo ocenené diplomami. Zároveň bol vyhodnotený najlepší jednotlivec peknou soškou hráča bowlingu. Organizátor vyhodnotil aj tri najvernejšie dievčatá z družstva Gym.Domin.Tatarku, ktoré celý turnaj odohrali v trojici a nevynechali ani jeden zápas.

Ligu suverénnym spôsobom vyhralo družstvo ZŠ Poprad-Matejovce    získalo 113 bodov a stratilo len 7 bodov za celý ročník. Zároveň bol vyhodnotený najlepší  jenotlivec  ,ktorým sa stal Handl Tomáš  z družstva ZŠ Poprad – Matejovce. Podával vyrovnané výkony celú sezónu a dosiahol priemer za celý rok 133,92 bodov.

Turnaj bol zaujímavý a hlavne deti to brali ako zábavu. Splnil svoj účel, lebo sme deti dostali od počítačov,  tabletov  a dali im možnosť  pohybu trochu iným spôsobom ako sú bežné atletické a loptové športy. Zároveň chceme vyzvať aj ostatné školy aby sa pripojili k týmto školám a v budúcom ročníku 2013/2014 rozšírili naše rady a prispeli k šíreniu tohto krásneho športu v našom meste.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa v novom ročníku opäť dovidenia. (Igor)