DSC01336header

V nedeľu 8.mája 2016 si dali stretnutie priaznivci zábavného bowlingu na štvrtom  kole turnaja  Nielen 10 je Strike v herni Citybowling Poprad. Turnaj sa odohral v dvoch rundách za účasti 34 hráčov. Hralo na 42 stopovom mazaní. Výkony viacerých hráčov boli vysoké  a najviac sa darilo Pavlikovskému Vladovi, ktorý hneď od prvej hry nasadil vysoko latku  svojimi výkonmi. Kvalifikáciu suverénne vyhral Pavlikovský Vladimír  výkonom 1482 s priemerom 247. Zo šestnásteho miesta ako posledný postupoval Repáň Milan.  Do semifinále si prenášali hráči 50% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii.  Tam sa odohrali tri hry a súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy) určil postupujúcu osmičku. V semifinále dominoval Valíčk Bohuš, ktorému sa podarilo pokoriť 300 bodovú hranicu. Ako posledný postupujúci postupoval Kessler  Volker. Finále sa hralo na dve hry od nuly vrátane handicapov.

Výsledky

Vo finále najlepšie výkony podával Petras Jám, ktorý ako ďalší hráč atakoval hranicu 300 bodov ale dva kolky v poslednom frame boli proti a ostali stáť, takže dosiahol výkon 298 bodov. Celkove vo finále dosiahol výkon 538 bodov s priemerom 269. Na druhom mieste skončila Kovalčíková Majka  výkonom na dve hry 477 priemerom 230,5 a tretí skončil Kvasnička Martin výkonom  469 s priemerom 234,5.

Cenu za najvyšší náhod 300 bodov si odniesol Valíček Bohuš.

Po skončení kvalifikácie bola losovaná tombola, kde sa losovali vecné dary, ktoré si odniesli Kuziel František  Palider Milan, Staš Martin, Valíček Bohuš, Dubaj Juraj, Repáň Milan a Szabo Tomáš.. Na záver  boli najlepší hráči ocenený  trofejou a vecným darom. Ako najmladší hráč bol ocenený junior Jánoš Daniel a trofej dostal za odvahu, že prišiel hrať medzi dospelých. Po celý deň vládla veľmi príjemná priateľská atmosféra a každý to hral pre zábavu. Hráči už čakajú na ďalšie pokračovanie, turnaja tohto typu len pre zábavu s nadpriemernými výkonmi.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 19.6.2016 na piate kolo tohto turnaja. ( Igor )