header

P1050652

Po štvrtýkrát v tejto sezóne sa v bowlingovom center Citybowling Poprad sobotu 18.apríla 2015 sa uskutočnilo bowlingové podujatie Nielen 10 je strike. Dve kvalifikačné rundy, semifinále a finále čakalo na 31 hráčov. Hralo  na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na MSR dvojíc seniorov.  Už samotný názov turnaja dával predpoklad vysokých výkonov v turnaji. Z kvalifikácie postupovalo 16 hráčov s najvyšším súčtom bodov do semifinále a prenášali si 100% – ný výkon z kvalifikácie. To nútilo hráčov hrať naplno, aby dosiahli čo najlepší výsledok a nielen umiestnenie. Semifinále sa hralo na tri hry a do finále postupovalo osem hráčov. Finále sa hralo na dve hry od nuly. Ženám a juniorom bol priznaný handicap 8 bodov na každú hru. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1444 s priemerom 240,6 Petras Ján.  Pri neúčasti v semifinále troch postupujúcich hráčov zo šestnásteho miesta prebojovala do semifinále Kovalčíková Lenka výkonom 1145. Práve záverečné hry výrazne premiešali konečným umiestnením jednotlivých hráčov. Prvé miesto si vybojoval Kožik Ľubomír, kde finálové hry 265,219 znamenali súčet 484bodov. Na druhom mieste skončila Karolčíková Monika hrami vo finále 280,180 znamenali súčet 476 (vrátane handicapu) a na treťom mieste s finálovými hrami 194,278 s finálovým súčtom 472 bodov sa umiestnil Gerdenits Werner. Ako vidieť z výsledkov, finále bolo veľmi vyrovnané kde na prvých troch miestach bol rozdiel len pár kolov. Najvyšší výkon 300 bodov dosiahol Jurínyi Ľudovít v šiestej hre prvej rundy blahoželáme.Po ukončení kvalifikačných rúnd sa ťahala tombola. Na záver  boli najlepší hráči ocenení  pohármi pre víťazov.

Výsledky

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalší  turnaj Nielen 10 je strike, ktorý bude 9.5.2015 na čo vás srdečné pozývam. ( Igor )