header

P1050906

V sobotu 19.decembra  2015  sa v herni Citybowling Poprad odohralo v dvoch rundách za účasti 32 hráčov v poradí 2.kolo turnaja  pre zábavu Nielen 10 je Strike v ročníku 2015/2016. Zároveň to bol posledný  turnaj v roku 2015. Hralo  na 40 stopovom mazaní , ktoré bude  použité hneď v nedeľu na druhej lige, takže viacerí hráči si mohli toto mazanie  odskúšať a natrénovať. Hráči tento turnaj prijali s nadšením, aby ich doma nik nenútil upratovať  a najviac sa im páčilo keď nemuseli dorážať posledný kolík. Výkony viacerých hráčov boli vysoké, ale napriek tomu v prvej runde sa nepodarilo nikomu pokoriť hranicu 300 bodov. Až v druhej runde dosiahol 300 bodov v druhej hre Pavlikovský Vladimír.  Hralo sa na šesť hier kvalifikácie, kde si každý postupujúci zo šestnástich hráčov prenášal 50% do semifinále. Tam sa odohrali tri hry a súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy) určil postupujúcu osmičku. Semifinále suverénne ovládol svojimi výkonmi Pavlikovský Vladimír pred  Lendáckym Igorom a Petrasom Jánom.  Ako posledný postupujúci pri neúčasti jedného postupujúceho hráča  postupoval Gad Marian. Do finále postupovala  osmička s najlepšími výkonmi. Z prvého miesta postupoval Pavlikovský. Ako poslednou postupujúcou bola Kovalčíkova Majka. Finále sa hralo na dve hry od nuly vrátane handicapov. Medzi jednotlivými rundami organizátor pripomenul hráčom, že sa blížia Vianočné sviatky podaním vianočnej kapustnice.

Výsledky

Ako najlepšia žena skončila na piatom  mieste Kovalčíková Majka  výkonom 413 (vrátane handicapu)  s priemerom 210,5. Ocenenie a odmenu 20 eur za 300-vku si odniesol Pavlikovský Vladimír. Vo finále sa mu už tak nedarilo a nedostal sa na stupeň víťazov.

Vo finále najlepšie výkony podával Petras Ján a stal sa celkovým víťazom výkonom na dve hry 555 s celkovým priemerom 243,2 , druhý skončil Trembecký Štefan výkonom 538 a s priemerom 234,9 a tretí skončil Kuziel František výkonom 511 s priemerom 231,2.

Po skončení kvalifikácie bola losovaná tombola, kde sa losovali tri excentrické gule a vecné dary. Bowlingové gule vyhrali Dubaj Juraj, Blažek René, Mešťanová Eva. Vecné dary si odniesli Pěč Jaroslav, Sivák Martin, Pavlikovský Vladimír, Staš Martin, Szabo Tomáš.Na záver  boli najlepší hráči ocenený  trofejou a vecným darom. Po celý deň vládla veľmi príjemná priateľská atmosfére a každý to hral pre zábavu a hráči už čakajú na ďalšie pokračovanie turnaja tohto typu len pre zábavu s nadpriemernými výkonmi.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na niekedy na ďalšom turnaji podobného typu.

Zároveň chceme poďakovať všetkým hráčom za účasti na turnajoch počas celého roku 2015 a prajeme príjemné prežitie Vianočných sviatkov  do Nového roku 2016 prajeme veľa zdravia, rodinnej pohody a hodne úspechov na turnajoch, ktoré pre Vás pripravujeme.( Igor )