header

( Prevzaté od SBvZ )

Finálové kolo INGSTEEL Extraligy v bowlingovom centre Victoria Piešťany sa úspešne skončilo. Družstvá odohrali posledný hrací deň systémom Play-Off a tak bolo veľmi zaujímavé sledovať skupinu prvé miesta. Finále sa odohralo na mazaní Inferno, ktoré na dráhy pripravil mazací stroj Authority A22 Envoy. Najviac bodov v hracom dni, v skupine o prvé miesto, dosiahlo družstvo BKK Citybowling Poprad, ktoré si do konečnej tabuľky pripísalo 24 bodov.

Družstvu BK Perfect Zvolen, v zložení – Petra Stanková, Juraj Voskár, Matej Jakabovič a Ian Robinson, stačilo na udržanie prvého miesta 21 bodov, aj keď rozhodnutie o víťazovi padlo v poslednom zápase. Záverečné kolo nevyšlo družstvu Ekoma Zvolen, ktoré vybojovalo iba 4 body, čo naplno využilo družstvo BK Lineas Prešov, ktoré obsadilo konečné tretie miesto.

V skupine o udržanie jasne dominovalo družstvo Inspire Team Zvolen, ktoré získalo 21 bodov. O udržaní družstva BNC1 Bratislava v najvyššej súťaži sa rozhodlo v piatom zápase. Extraligu opúšťajú družstvá Lions Nové Zámky a Prima TéTé Team Trnava, ktoré obsadili posledné dve miesta.

Najlepším hráčom extraligovej sezóny sa stal Michal Jakobei, ktorý v 48 hrách dosiahol priemer 202,71. Druhé miesto obsadil Lukáš Andrássy, s priemerom 200,63 a tretie miesto Ľuboslav Jurínyi, s priemerom 194,77. Gratulujeme!

Veľké poďakovanie patrí rozhodcom Petrovi a Mikulášovi Bikárovcom a ďalej obsluhe bowlingového centra Victoria Piešťany, ktoré pre finálové kolo pripravilo skvelé podmienky. Od nových kolkov, po úpravu dráh. Preto všetky negatívne pripomienky na bezproblémové bowlingové centrum v Piešťanoch padli!

Extraligová sezóna 2014/2015 nebola ľahká, no zvíťazili tí najlepší, ktorým patrí veľká gratulácia. Už teraz sa tešíme no novú ligovú sezónu 2015/2016, ktorá štartuje v septembri. (TM)