V stredu v 4.12.2013 sa stretli priaznivci Tour  na poslednom kole jesennej časti Bowling Tour. Záujem o turnaj sa zvyšuje čomu svedčí aj počet 29 štartujúcich hráčov. Turnaj sa odohral v jednej runde. Bojovalo sa aj o body do rebríčka jesennej časti, kde rozdiely boli minimálne a stále niekoľko hráčov malo šancu umiestniť sa na pohárových  pozíciach.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Petras Ján, ktorý dosiahol priemer 212,5 a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Lendácky Igor (6.miesto ), Zoričák Rudolf (5.miesto), Majerčák Tomáš (4.miesto), Jurínyi Ľudovít (3.miesto), Blažek René (2.miesto). V prvom finálovom kroku si najlepšie počínal Majerčák Tomáš, ktorý výkonom 198 bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Majerčák Tomáš 224, Jurínyi Ľudovít 242, a Blažek René 193 bodov. Do posledného kroku postupoval Jurínyi Ľudovít. V celkovom finále bol súboj napínavý do posledného hodu , kde sa stretli Petras Ján 212 a Jurínyi Ľudovít 213. Posledný hod rozhodol o víťazovi celého kola. Víťazom sa stal Jurínyi Ľudovít s priemerom 204,8, na druhom mieste skončil Petras Ján s priemerom 212,4 a tretí Majerčák Tomáš s priemerom 198,2.

Výsledky kola       Výsledky v Tour       Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Kožík Ľubomír s priemerom 185,37. Do finále sa ešte prebojovali Kušnirik Peter ( junior 4.miesto), Staš Martin (3.miesto) a Kovalčíková Mária (2.miesto). V prvom finálovom kroku títo traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Kovalčíková Majka 142 bodov, Staš Martin 154 bodov a Kušnirik Peter 167 bodov. Vo finále sa stretli Kušnirik Peter 148 bodov a Kožik Ľubomír 187 bodov. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal Kožik Ľubomír s priemerom 185,56, na druhom mieste skončil prekvapujúco Kušnirik Peter s priemerom 160,60 a tretí  Staš Martin s priemerom 170,11.

Najvyšší náhod dosiahol vo štvrtej hre kvalifikácie Blažek René kde hodil pekných 277 bodov.

Po ukončení a vyhodnotení 6.kola jesennej časti došlo k celkovému vyhodnoteniu jesennej časti a odovzdaniu pohárov na prvých troch miestach.

V skupine A na treťom mieste skončil so ziskom 68 bodov  Zoričák Rudolf, na druhom mieste so ziskom 72 bodov Blažek René a víťazom jesennej časti sa stal Petras Ján ktorý získal v šiestich kolách 79 bodov.

V skupine B na treťom mieste skončil Kožik Ľubomír so ziskom 43 bodov, na druhom mieste skončil Staš Martin so ziskom 44 bodov a víťazom v skupine B sa stala Kovalčíková Mária so ziskom 46 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Zároveň vás pozývame na 18.12.2013 kedy sa odohrá prvé kolo Zimnej časti Bowling Tour, ktoré bude zároveň posledným kolom v tomto roku 2013. Organizátor vás pozýva aj na Vianočnou kapustnicou, ktorá sa bude podávať počas tohto záverečného kola, ktorou by sa chcel rozlúčiť s hráčmi pre tento rok 2013. (Igor)