V stredu 19.4.2023 sa odohralo 12. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2022/2023. Turnaja sa zúčastnilo 28 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Juhásovi Filipovi, ktorý  vyhral základnú časť výkonom  1163 s priemerom 185,83. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 924 bol Katriňák Lukáš. V prvom kroku finále sa stretli Garčár Alojz 157, Katriňák Lukáš 159, Gavalér Roman 180 (vrátane handicapu) a Lendácky Igor 228 (vrátane handicapu). Ďalej postupoval Lendácky Igor. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Lendácky Igor 156 (vrátane handicapu),  Orolín Pavol 170 (vrátane handicapu), Toporcer Miloš 185 (vrátane handicapu) a Pavlikovský Vladimír 224, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Juhás Filip výkonom 195 (vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 186,00. Na druhom mieste skončil Pavlikovský Vladimír výkonom 163 s priemerom 191,63 a tretí Toporcer Miloš s priemerom 177,29.

Tabuľka TOUR 12.kolo         TABUĽKA TOUR po 12.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Kessler Volker výkonom 1078 s priemerom 179,67. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Niedoba Ján s výkonom 986. V prvom kroku finále sa stretli Cibakova Marcela 130 (vrátane handicapu), Niedoba Ján 151, Hanus Milan 165 a Kovalčíková Mária 176 (vrátane handicapu). V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Karolčík Július 142,  Kovalčíková Mária 177 (vrátane handicapu), Bičár Maximilián 177 a Marton Peter 186, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny B sa stal Kessler Volker výkonom 161 a s celkovým priemerom 177,00. Na druhom mieste skončil Marton Peter výkonom 157 s priemerom 172,13 a tretí Bičár Maximilián s priemerom 175,00.

Najvyšší náhod 243 dosiahol Karolčík Július v tretej kvalifikačnej hre a získal tak  JACKPOT.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 2.bloku časti Bowling Tour, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupinesa víťazom stal Pavlikovský Vladimír, ktorý nazbieral 195 bodov, druhý skončil Petras Ján so 191 bodmi a tretí Orolín Pavol so 178 bodmi.

V skupine B víťazom sa stal Bičár Maximilián so ziskom 191 bodov, druhý Kessler Volker so ziskom 186 bodov,  a tretí Niedoba Ján, ktorý nazbieral 182 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo.   (Ľubomír Krul)