V stredu 27.03.2019 sa odohralo 12. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2018/2019. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 28 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Plačkovi Vladimírovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1251 s priemerom 204,50. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1038 bol Gavalér Roman. V prvom kroku finále sa stretli Kessler Volker 143 (vrátane handicapu) , Gavalér Roman 201 (vrátane handicapu), Kuziel František 214 a Zoričák Rudolf 236. Ďalej postupoval Zoričák Rudolf. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Petras Ján 179,  Hegenbart Jozef 183 (vrátane handicapu), Pavlikovský Vladimír 190 a Zoričák Rudolf 209, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Plačko Vladimír  výkonom 205 (vrátane handicapu) a s celkovým 204,00. Na druhom mieste skončil Zoričák Rudolf výkonom 192  s priemerom 193,44 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 203,57.

Tabuľka TOUR 12.kolo         TABUĽKA TOUR po 12.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Garčár Alojz výkonom 1131 s priemerom 188,50. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bola Kovalčíková Mária s výkonom 933. V prvom kroku hrali proti sebe Orolin Pavol 114, Mešťan Milan 152, Hanus Milan 174, Kovalčíková Mária 189 (vrátane handicapu), čo ju posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gad Marián 116, Hertely Stanislav 155, Kovalčíková Mária 180 (vrátane handicapu) a Karolčík Július 191, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde na neho čakal  Garčár Alojz ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Karolčík Július výkonom 174 s celkovým priemerom 180,13, druhý skončil Garčár Alojz výkonom 167 s priemerom 185,43 a na treťom mieste sa umiestnila Kovalčíková Mária s priemerom 162,25.

Najvyšší náhod 241 dosiahol Plačko Vladimír v piatej hre druhej rundy a získal tak sošku aj JACKPOT.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Jesennej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 196 bodov na prvom mieste skončil Plačko Vladimír, druhý Petras Ján získal 190 bodov a so ziskom 186 bodov skončili tretí Pavlikovský Vladimír.

V skupine B na prvom mieste skončil Karolčík Július so ziskom 194 bodov, druhý Hertely Stanislav získal 181 bodov a tretí skončil Bubelíny Pavel so ziskom 172 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účast, oceneným hráčom blahoželáme.  Stretneme sa na trinástom kole Bowling Tour mesta Poprad 2018/2019 – jarná časť 10.04.2019. (Ľubomír Krul)

Skupina A:  Zoričák Rudolf, Plačko Vladimír, Pavlikovský Vladimír

Skupina B: Garčár Alojz, Karolčík Július, Kovalčíková Mária