V stredu 5.10.2022 sa odohralo 18. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2022. Turnaja sa zúčastnilo 18 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Katriňákovi Lukášovi, ktorý  vyhral základnú časť výkonom  1260 s priemerom 210,00. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1052 (vrátane handicapu) bol Juhás Filip . V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 166 (vrátane handicapu), Orolín Pavol 178, Toporcer Miloš 215 (vrátane handicapu) a Juhás Filip 253 (vrátane handicapu). Ďalej postupoval Juhás Filip. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kuziel František 165 (vrátane handicapu),  Pavlikovský Vladimír 182, Petras Ján 194 a Juhás Filip 201 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Juhás Filip výkonom 200 (vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 181,56,. Na druhom mieste skončil Katriňák Lukáš výkonom 181 s priemerom 205,86 a tretí Petras Ján s priemerom 196,71.

TABUĽKA TOUR 18.kolo   TABUĽKA TOUR 3.blok   TABUĽKA TOUR celkom

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala Kovalčíková Mária výkonom 1134 (vrátane handicapu) s priemerom 181,00. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 836 bol Krivjanský Radoslav. V prvom kroku finále sa stretli Cibakova Marcela 161 (vrátane handicapu), Gavalier Ján 169, Krivjanský Radoslav 190 a Bočkay Ondrej 208. Ďalej postupoval Bočkay Ondrej. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kessler Volker 147,  Bočkay Ondrej 177, Niedoba Ján 187 a Hanus Milan 209, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny B sa stal Hanus Milan výkonom 165 a s celkovým priemerom 166,13. Na druhom mieste skončila Kovalčíková Mária výkonom 164 (vrátane handicapu) s priemerom 177,43 a tretí Niedoba Ján s priemerom 165,00.

Najvyšší náhod 278 dosiahol Katriňák Lukáš v druhej kvalifikačnej hre a odniesol si tak JACKPOT.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 3.bloku časti Bowling Tour, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupinesa víťazom stal Katriňák Lukáš, ktorý nazbieral 197 bodov, druhý skončil Petras Ján so 191 bodmi a tretí Juhás Filip so 184 bodmi.

V skupine B víťazom sa stal Niedoba Ján so ziskom 196 bodov, druhá Kovalčíková Mária so ziskom 193 bodov,  a tretí Hanus Milan, ktorý nazbieral 193 bodov.

Celkom na záver došlo k vyhodnoteniu celého ročníka Bowling Tour 2022, kde sa spočítavali body z 18 kôl z jednotlivých častí turnaja.

V skupinesa celkovým víťazom Bowling Tour 2022 stal Petras Ján s bodovým ziskom 579 bodov, druhý skončil Katriňák Lukáš 578 bodov a tretí Toporcer Miloš 537 bodov.

V skupine B sa víťazkou stala Kovalčíková Mária so ziskom 583 bodov, druhý Niedoba Ján nazbieral 571 bodov a tretí  Hanus Milan 535 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme.  Stretneme na jedenástom ročníku Bowling Tour mesta Poprad 2022/2023. (Ľubomír Krul)