V stredu 8.2.2017 sa odohralo deviate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 40 stopovom mazaní.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhral Zoričák Anton výkonom  1307 s priemerom 217,83. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1094  bol Zoričák Rudolf  . V prvom kroku finále sa stretli Zoričák Rudolf 173 a Pavlikovský Vladimír 218, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku sa stretli Petras Ján 214, Lendácky Igor 216 a Pavlikovský Vladimír 225, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Zoričák Anton ako víťaz kvalifikácie a Pavlikovský Vladimír, ktorý bol dobre rozbehnutý a od kvalifikácie stále zvyšoval svoj výkon. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír výkonom 195 a s celkovým priemerom 199,78. Na druhom mieste skončil Zoričák Anton výkonom 167 s priemerom 210,57 a tretí Lendácky Igor s priemerom 215,86.

Výsledky TOUR 9.kolo                 TABUĽKA TOUR po 9.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Paločko Anton výkonom 1109 s priemerom 184,83. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hegenbart Jozef s výkonom 1021. V prvom kroku hrali proti sebe Dubaj Juraj 135, Meszároš Martin 153, Kovalčíková Mária 166 (vrátane handicapu) a Hegenbart Jozef 173, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Kessler Volker 135, Hegenbart Jozef 173, Kožík Ľubomír 182 a Gavalér Roman 228. Do celkového finále postupoval Gavalér Roman kde naňho čakal Paločko Anton ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Paločko Anton výkonom 180 s celkovým priemerom 184,14, druhý skončil  Gavalér Roman výkonom 176 s priemerom 180,63 a na treťom mieste sa umiestnil Kožík Ľubomír s priemerom 179,71.

Najvyšší náhod 267 dosiahol Zoričák Anton v prvej hre kvalifikácie a patrila mu soška za náhod a Jackpot.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  22.2.2017 na 10.kole Bowling Tour. (Ľubomír Krul)

Skupina A: Zoričák Anton, Pavlikovský Vladimír, Lendácky Igor

Skupina B: Gavalér Roman, Paločko Anton, Kožík Ľubomír