V stredu podvečer 25.1.2017 sa odohralo ôsme kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 37 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Extralige v nedeľu.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 32 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Petrasovi Jánovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1180 s priemerom 196,67. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1107 bol Jurinyi Ľudovít. V prvom kroku finále sa stretli Turek Marián 145, Jurínyi Ľudovít 169 a Kuziel František 171, ktorý aj postupoval ďalej. V druhom  finálovom kroku sa stretli Lendácky Igor 157, Kuziel František 169 a Pavlikovský Vladimír 212, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Petras Ján ako víťaz kvalifikácie a Pavlikovský Vladimír. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír výkonom 222 a s celkovým priemerom 201,38. Na druhom mieste skončil Petras Ján výkonom 163 s priemerom 191,86 a tretí Kuziel František s priemerom 182,50.

Výsledky TOUR 8.kolo                 Tabuľka TOUR po 8.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Bubelíny Pavel výkonom 1128 s priemerom 188,00. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hanus Milan s výkonom 1025. V prvom kroku hrali proti sebe Tajboš Michal 139, Hanus Milan 147, Kovalčíková Mária 150 vrátane handicapu a Niedoba Ján 204, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Niedoba Ján 156, Hegenbart Jozef 159, Kožík Ľubomír 169 a Valíček Bohuš 172. Do celkového finále, postupoval Valíček Bohuš kde naňho čakal Bubelíny Pavel ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Valíček Bohuš výkonom 178 s celkovým priemerom 183,50, druhý skončil  Bubelíny Pavel výkonom 138 s priemerom 180,86 a na treťom mieste sa umiestnil Kožík Ľubomír s priemerom 178,14.

Najvyšší náhod 266 dosiahol Pavlikovský Vladimír v poslednej hre kvalifikácie. Takže Jackpot a sošku za náhod si právom odniesol.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  8.2.2017 na 9.kole Bowling Tour. (Ľubo)

Skupina A: Petras Ján, Pavlikovský Vladimír, Kuziel František

Skupina B: Kožík Ľubomír, Valíček Bohuš, Bubelíny Pavel