V stredu 11.1.2017 sa odohralo siedme kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 42 stopovom mazaní. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Jurinyimu Ľudovítovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1124 s priemerom 187,33. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1027 bol Lendácky Igor. V prvom kroku finále sa stretli Pěč Jaroslav 147, Lendácky Igor 174 a Zoričák Rudolf 199. V druhom  finálovom kroku sa stretli Kuziel František 171, Očvar Peter 174 a Zoričák Rudolf 220. V treťom finálovom kroku sa stretli proti sebe Zoričák Rudolf a Jurinyi Ľudovít ako víťaz kvalifikácie. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Zoričák Rudolf výkonom 185 a s celkovým priemerom 188,22. Na druhom mieste skončil Jurinyi Ľudovít výkonom 165 s priemerom 184,14 a tretí Očvar Peter s priemerom 182,71.

Výsledky Tour 7.kolo                 Tabuľka Tour po 7.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Mešťan Milan výkonom 1154 s priemerom 192,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hegenbart Jozef s výkonom 1021. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková Mária 142 (vrátane handicapu), Hanus Milan 148, Hertely Stanislav 178 a Hegenbart Jozef 182, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Paločko Anton 135, Hegenbart Jozef 144, Kessler Volker 161 a Kožík Ľubomír 190. Do celkového finále, postupoval Kožík Ľubomír kde naňho čakal Mešťan Milan ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Kožík Ľubomír výkonom 172 s celkovým priemerom 179,38, druhý skončil  Mešťan Milan výkonom 158 s priemerom 187,43 a na treťom mieste sa umiestnil Kessler Volker  s priemerom 185,29.

Najvyšší náhod 262 dosiahol Kessler Volker v druhej hre kvalifikácie. Takže Jackpot a sošku za náhod si právom odniesol.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  25.1.2017 na 8.kole Bowling Tour. (Ľubo)

Skupina A: Očvar Peter, Zoričák Rudolf, Jurinyi Ľudovít

Skupina B: Mešťan Milan, Kožík Ľubomír, Kessler Volker