V stredu 23.11.2016 sa odohralo piate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Bratislavský pohár 2016.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Pavlikovskému Vladimírovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1239 s priemerom 206,50. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1063 bol Očvár Peter, nakoľko Gerdenits Werner sa finále nemohol zúčastniť a tak sa posunul z nepostupového siedmeho miesta na šieste. V prvom kroku finále sa stretli Jurinyi Ľudovít 156, Turek Marián 187 a Očvár Peter 191 a postupoval do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Pěč Jaroslav 153  Očvár Peter 156 a Petras Ján 178 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Pavlikovský Vladimír s Petrasom Jánom. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Petras Ján výkonom 194 a s celkovým priemerom 193,25. Na druhom mieste skončil Pavlikovský Vladimír výkonom 177 s priemerom 202,29 a tretí Očvár Peter s priemerom 176,25.

Výsledky Tour 5.kolo                  Tabuľka Tour po 5.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Valíček Bohuslav výkonom 1166 s priemerom 194,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Bubelíny Pavel s výkonom 1018. V prvom kroku hrali proti sebe Bubelíny Pavel 137, Tajboš Michal 168, Helebrandt Peter 171 a Paločko Anton 211, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Niedoba Ján 168, Paločko Anton 169, Kovalčíková Mária 183 (vrátene handicapu) a Meszároš Martin  188, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal  Valíček Bohuslav ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Valíček Buhuslav výkonom 194 s celkovým priemerom 194,29 druhý skončil  Meszároš Martin výkonom 188 a spriemerom 178,75 a na treťom mieste sa umiestnila Kovalčíková Mária s priemerom 180,57.

Najvyšší náhod dosiahol Valíček Buhuslav výkonom 267.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Zároveň vás pozývame na šieste kolo turnaja, ktoré sa odohrá 7.12.2016 so začiatkom o 16.00 hodine. Zároveň sa bude na konci kola vyhodnocovať jesenná časť Bowling Tour. (Ľubo)

vitazi-aSkupina A: Pavlikovský Vladimír, Petras Ján, Očvár Peter

vitazi-bSkupina B: Meszároš Martin, Valíček Bohuslav, Kovalčíková Mária