V stredu 12.10.2016 sa odohralo druhé kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov.

skupine A sa najviac darilo Vladimírovi Pavlikovskému,  ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1294priemerom 215,67. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1095 bol Očvár Peter. V prvom kroku finále sa stretli Očvár Peter 161, Lendácky Igor 168Petras Ján 175, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Petras Ján 183, Gerdenits Werner 199Kuziel František 202 . Čo ho posunulo do celkového finále, kde na neho čakal víťaz kvalifikácie Pavlikovský Vladimír. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Vladimír Pavlikovský  výkonom 224 a  s celkovým priemerom 216,86. Na druhom mieste skončil Kuziel František  výkonom 144 s priemerom 192,63 a tretí Gerdenits Werner s celkovým priemerom 204,71.

Výsledky Tour -2.kolo                    Celkové body Tour po 2.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Niedoba Ján výkonom 1112 s priemerom 185,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Karolčík Július s výkonom 1025. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková Mária 167 (vrátane handicapu), Karolčík Július 163, Gajdoš Matúš 148 a Paločko Anton 200, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Paločko Anton 198, Gavalér Roman 161, Kessler Volker 184 a Evinic Dušan 210, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde ho čakal Niedoba Ján ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral  Evinic Dušan výkonom 204 s celkovým priemerom 189,38.  Druhý skončil Niedoba Ján 180 a s celkovým priemerom 184,57  a na treťom mieste skončil Paločko Anton s priemerom 179,38.

Cenu za najvyšší náhod a zároveň PERFECT GAME (300)Jackpot si odniesol Pavlikovský Vladimír, za čo mu všetci blahoželáme. Tento rok to bola v našej herni CityBowling Poprad prvá PERFECT GAME.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na 3.kole Bowling Tour 26.10.2016, na ktorý Vás srdečne pozývam. Obsadzovačka je zverejnená na www.bowlingtournament.eu (Ľubo)

vitazi-skupina-aSkupina A: Gerdenits Werner, Pavlikovský Vladimír, Kuziel František

vitazi-skupina-bSkupina B: Paločko Anton, Evinic Dušan, Niedoba Ján

najvyssi-nahod-perfect-gameNajvyšší náhod – Pavlikovský Vladimír – PERFECT GAME 300