V stredu podvečer 15.3.2017 sa odohralo jedenáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 42 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Seniorskej bowlingovej lige v sobotu 18.3.2017. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 28 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhral Jurinyi Ľudovít výkonom 1309 s priemerom 218,17. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1196 bol Očvár Peter. V prvom kroku finále sa stretli Zoričák Rudolf 146, Očvár Peter 185 a Kuziel František 202, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku sa stretli Kuziel František 182, Petras Ján 204 a Pavlikovský Vladimír 208, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Jurinyi Ľudovít ako víťaz kvalifikácie a Pavlikovský Vladimír. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír výkonom 224 a s celkovým priemerom 215,75. Na druhom mieste skončil Jurinyi Ľudovít výkonom 216 s priemerom 217,86 a tretí Petras Ján s priemerom 208,14.

Výsledky TOUR 11.kolo                TABUĽKA TOUR po 11.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Karolčík Július výkonom 1105 s priemerom 184,17. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Paločko Anton. V prvom kroku hrali proti sebe Tajboš Michal 161, Gavalér Roman 165, Kovalčíková Mária 201 (vrátane handicapu) a Paločko Anton 224, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Hegenbart Jozef 160, Paločko Anton 177, Hanus Milan 189 a Niedoba Ján 191. Do celkového finále, postupoval Niedoba Ján kde na neho čakal Karolčík Július ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Niedoba Ján výkonom 162 s celkovým priemerom 178,88, druhý skončil Karolčík Július výkonom 158 s priemerom 180,43 a na treťom mieste sa umiestnil Hanus Milan s priemerom 181,00.

Najvyšší náhod 277 dosiahol Pavlikovský Vladimír v druhej hre druhej rundy. Získal sošku za náhod a odniesol si aj celý Jackpot.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  29.3.2017 na 12.kole, ktoré je posledným kolom Zimnej časti Bowling Tour a na záver sa budú vyhodnocovať výsledky Zimnej časti Tour. (Ľubo)

Skupina A: Jurinyi Ľudovít, Pavlikovský Vladimír, Petras Ján

Skupina B: Karolčík Július, Niedoba Ján