V stredu podvečer 22.2.2017 sa odohralo desiate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 38 stopovom mazaní, ktoré bude použité na 1. lige v nedeľu v Poprade. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho iba 31 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhral Zoričák Anton výkonom 1326 s priemerom 221,00. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1123 bol Debnár Ján, nakoľko sa finále nezúčastnil Kuziel František a tým sa Debnár Ján vysunul o pozíciu nahor. V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 133, Debnár Ján 175 a Pavlikovský Vladimír 211, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku sa stretli Koseková Kristína 190 (vrátane handicapu), Pavlikovský Vladimír 212 a Petras Ján 220, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Zoričák Anton ako víťaz kvalifikácie a Petras Ján. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Petras Ján výkonom 197 s celkovým priemerom 207,25. Na druhom mieste skončil Zoričák Anton výkonom 170 s priemerom 213,71 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 199,25.

Výsledky TOUR 10.kolo                TABUĽKA TOUR po 10.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Karolčík Július výkonom 1134 s priemerom 182,29. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Paločko Anton. V prvom kroku hrali proti sebe Hegenbart Jozef 175, Gavalér Roman 202, Kessler Volker 202 a Paločko Anton 225, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Niedoba Ján 151, Kovalčíková Mária 166 (vrátane handicapu), Paločko Anton 176 a Kožík Ľubomír 213. Do celkového finále postupoval Kožík Ľubomír kde na neho čakal Karolčík Július ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Kožík Ľubomír výkonom 147 s celkovým priemerom 182,75 druhý skončil Karolčík Július výkonom 142 s priemerom 182,29 a na treťom mieste sa umiestnil Paločko Anton s priemerom 178,88.

Najvyšší náhod 265 dosiahol Petras Ján v tretej hre druhej rundy. Získal sošku za náhod a odniesol si aj celý Jackpot.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  15.3.2017 na 11.kole Zimnej časti Bowling Tour. (Ľubomír Krul)

Skupina A: Zoričák Anton, Petras Ján, Pavlikovský Vladimír

Skupina B: Paločko Anton, Kožík Ľubomír, Karolčík Július