V stredu 10.2.2016 sa odohralo deviate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 44 stopovom mazaní, ktoré bude použité na MjSr dvojíc v PBC – Petržalka.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhral Lendácky Igor výkonom  1222 s priemerom 203,6. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1079 bol Očvár Peter. V prvom kroku finále sa stretli Očvár Peter 140, Sivák Martin 172 a Kuziel František 203, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku sa stretli Kožik Ľubomír 156, Petras Ján 207 a Kuziel 209, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Lendácky Igor ako víťaz kvalifikácie a Kuziel František, ktorý bol dobre rozbehnutý a od kvalifikácie stále zvyšoval svoj výkon. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Kuziel František výkonom 212 a s celkovým priemerom 194,8. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 172 s priemerom 199,1 a tretí Petras Ján s priemerom 202,43.

Výsledky 9.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Hegenbart Jozef výkonom 1153 s priemerom 192,2. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Gavalér Roman s výkonom 1019. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková 140, Kadlot 182, Karolčík 162, Gavalér 186, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 146, Turek 171, Valíček 185 a Niedoba 193. Do celkového finále, postupoval Niedoba Ján kde naňho čakal Hegenbart Jozef ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Hegenbart Jozef výkonom 185 s celkovým priemerom 191,1 druhý skončil  Niedoba Ján výkonom 169 s priemerom 182,8 a na treťom mieste sa umiestnil Valíček Bohuslav s priemerom 187,8.

Najvyšší náhod 246 dosiahol Hegenbart Jozef v piatej hre kvalifikácie a patrila mu soška za náhod, ale keďže si nevsadil na Jackpot celú sumu si odniesol Turek Marian za výkon 243.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  24.2.2016 na 10.kole Bowling Tour. (Igor)