header

20160113_223252-skupina B

V stredu 13.1.2016 sa odohralo siedme kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na MjSr seniorov dvojíc.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho iba  25 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Kosekovej Kristíne, ktorá  vyhrala  základnú časť výkonom  1152 s priemerom 184. Do finále postupovali iba štyria hráči, keďže v tejto skupine bol nízky počet štartujúcich a posledným postupujúcim s výkonom 1072 bol Kožik Ľubomír. V prvom kroku finále sa stretli Kožik Ľubomír 192, Jurínyi Ľudovít 152 a Petras Ján 224. Ďalej postupoval Petras. V druhom  finálovom kroku sa stretli Koseková Kristína a Petras Ján. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Koseková Kristína výkonom 158 a s celkovým priemerom 179,1. Na druhom mieste skončil Petras Ján výkonom 135 s priemerom 184,1 a tretí Kožik Ľubomír s priemerom 180,5.

Výsledky 7.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Gavalér Roman výkonom 1075 s priemerom 179,1. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Bočkay Ondrej s výkonom 967. V prvom kroku hrali proti sebe Bočkay 152, Staš 132, Niedoba 144, Mešťanová 158, čo ju posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Mešťanová 168, Meszároš 171, Kovalčíková 153 a Kňurovský 132. Do celkového finále, postupoval Meszároš Martin kde naňho čakal Gavalér Roman ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Meszároš Martin výkonom 176 s celkovým priemerom 176,2 druhý skončil  Gavalér Roman výkonom 157 s priemerom 176 a na treťom mieste veľké prekvapenie turnaja sa umiestnila Mešťanová Eva  s priemerom 153,7.

Najvyšší náhod 239 dosiahol Kožik Ľubomír v šiestej hre druhej rundy kvalifikácie. Takže Jackpot a sošku za náhod si právom odniesol.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  27.1.2016 na 8.kole Bowling Tour. (Igor)