header

DSC01352

V stredu 18.5.2016 sa odohralo šestnáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016, zároveň to bolo štvrté kolo Jarnej časti Tour. Hralo sa na mazaní, na ktorom sa budú hrať Juniorské MjSR. Bola to možnosť pre juniorov si mazanie odskúšať, čo patrične využila Tina Koseková a predviedla vynikajúci výkon. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 27 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Kosekovej Kristíne, ktorá  vyhrala  základnú časť výkonom  1436 (vrátane handicapu) s priemerom 231,3. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1094 bol Jurínyi Ľudovít. V prvom kroku finále sa stretli Pavlikovský 185, Zoričák Anton 194 a Jurínyi 226, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Jurínyi 189, Gerdenits 213 a Lendácky 214. Tesne o jeden bod postúpil do celkového finále Lendácky Igor, kde naňho čakala víťazka  kvalifikácie Koseková Kristína. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Lendácky Igor výkonom 227 a s celkovým priemerom 213,1. Na druhom mieste skončila Koseková Kristína výkonom 207 (vrátane handicapu) s priemerom 226,7 a tretí Gerdenits Werner s celkovým priemerom 227. Hráči skupiny A dosahovali vysoké výkony, čo sa prejavilo aj na ich priemeroch.

Výsledky 16.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Hegenbart Jozef výkonom 1106 s priemerom 184,3. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Gavalér Roman s výkonom 999. V prvom kroku hrali proti sebe Gavalér 178, Tajboš 171, Mešťanová 134 (vrátane handicapu) a Kovalčíková 181 (vrátane handicapu), čo ju posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Meszároš 190, Paločko 160, Evinic 169 a Kovalčíková 213 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde na ňu čakal Hegenbart Jozef ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral  Hegenbart Jozef  výkonom 224 s celkovým priemerom 190  druhá skončila Kovalčíková 136 (vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 166,1 a na treťom mieste skončil Meszároš Martin s priemerom 180,1.

Cenu za najvyšší náhod a Jackpot si odniesla Koseková Kristína za výkon 269. Blahoželáme a držme jej palce, aby jej forma vydržala aj na MjSR juniorov, ktoré sa konajú 22.5.2016.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na predposlednom 17.kole Bowling Tour 1.6.2016, na ktorý Vás srdečne pozývam. (Igor)