header

DSC01320

V stredu 20.4.2016 sa odohralo štrnáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016, zároveň to bolo druhé kolo Jarnej časti Tour. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, na ktorom sa odohrali Seniorské Majstrovstvá  jednotlivcov. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Gerdenitsovi Wernerovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1182 s priemerom 197. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1055 bol Lendácky Igor. V prvom kroku finále sa stretli Petras Ján 144, Lendácky 175 a Zoričák Rudolf  214, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kožik 157, Pavlikovský 173 a Zoričák 176 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretli Zoričák a Gerdenits. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Gerdenits Werner výkonom 181 a s celkovým priemerom 194,7. Na druhom mieste skončil Zoričák Rudolf výkonom 178 s priemerom 182,4 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 187,8.

Výsledky 14.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Karolčík Július výkonom 1132 s priemerom 188,6. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Folvarčík Milan s výkonom 994. V prvom kroku hrali proti sebe Helebrandt 168, Hegenbart 179, Olear 166 a Folvarčík 223, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Folvarčík 158, Valíček 167, Kovalčíková 177 (vrátane handicapu) a Evinic 185, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Karolčík Július ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral  Evinic Dušan výkonom 192 s celkovým priemerom 186,8 druhý skončil Karolčík Július výkonom 150 a s celkovým priemerom 183,1 a na treťom mieste skončila Kovalčíková Mária s priemerom 175,7.

Najvyšší náhod 235 dosiahli hneď dvaja hráči Kožik a Gerdenits, ale Kožik ho dosiahol skôr tak jemu patrila soška za najvyšší náhod aj Jackpot.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na 15.kole Bowling Tour 4.5.2016, na ktorý Vás srdečne pozývam. (Igor)