V stredu podvečer 9.3.2016 sa odohralo jedenáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 39 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Follow Me v herni BNC v Bratislave. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho iba 27 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhrala Koseková Kristína výkonom 1225 s priemerom 204,1. Do finále postupovali šiesti hráči a posledným postupujúcim s výkonom 1120 bol Zoričák Anton. V prvom kroku finále sa stretli Zoričák Rudolf 145, Kožik Ľubomír 185 a Zoričák Tóno 209, čo mu zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku sa stretli Petras Ján 178, Zoričák Anton 192 a Lendácky Igor 202, čím si vybojoval postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Koseková Kristína ako víťaz kvalifikácie a Lendácky Igor. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Koseková Kristína výkonom 228 (s handicapom) a s celkovým priemerom 199,5. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 185 s priemerom 192,3 a tretí Zoričák Anton s priemerom 190,1.

Výsledky 11.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Meszároš Martin výkonom 1208 s priemerom 201,3. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Karolčík Július. V prvom kroku hrali proti sebe Karolčík 168, Mešťan 166, Paločko 150, Dubaj 194, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 139, Dubaj 159, Niedoba 153 a Kovalčíková 176 (s handicapom). Do celkového finále, postupovala Kovalčíková Mária kde na ňu čakal Meszároš Martin ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Meszároš Martin výkonom 204 s celkovým priemerom 201,7 druhá skončila Kovalčíková Mária výkonom 179 (s handicapom) s priemerom 167,6 a na treťom mieste sa umiestnil Dubaj Juraj s priemerom 175,1.

Najvyšší náhod 257 dosiahol Petras Ján v prvej hre druhej rundy získal sošku za náhod a odniesol si aj celý Jackpot.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  23.3.2016 na 12.kole, ktoré je posledným kolom Zimnej časti Bowling Tour a na záver sa budú vyhodnocovať výsledky Zimnej časti Tour. (Igor)