V stredu podvečer 24.2.2016 sa odohralo desiate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Seniorskej lige v sobotu 27.2.2016 v herni Citybowling Poprad. Takže hráči seniori si mali možnosť odskúšať toto mazanie. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 35 hráčov.

V skupine A kvalifikáciu vyhral Turek Marian, výkonom  1246 s priemerom 207,6. Bol presunutý na vlastnú žiadosť do skupiny A, keďže jeho výkony išli v poslednej dobe rapídne hore. Do finále postupovali šiesti hráči a poslednou postupujúcou s výkonom 1116 bola Koseková Kristína. V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 179, Petras Ján 209 a Koseková Kristína 287 (s handicapom), čo jej zabezpečilo postup do ďalšieho kroku. V druhom  finálovom kroku sa stretli Koseková 201 (s handicapom), Petras Ján 255 a Stanková Petra 286 (s handicapom), čím si vybojovala postup do celkového finále. V poslednom kroku sa stretli Turek Marian ako víťaz kvalifikácie a Stanková Petra, ktorá bola dobre rozbehnutá a od kvalifikácie stále zvyšoval svoj výkon. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Stanková Petra výkonom 226 (s handicapom) a s celkovým priemerom 208,5. Na druhom mieste skončil Turek Marian výkonom 154 s priemerom 200 a tretí Petras Ján s priemerom 205,71. Ako vidieť z výsledkov hráči hrali bowling na vysokej úrovni a dosahovali vynikajúce výsledky.

Výsledky 10.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Meszároš Martin výkonom 1314 s priemerom 219. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bola Kovalčíková Majka. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková 167 (s handicapom), Petreje 142, Paločko 193, Valíček 202, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Gavalér 155, Karolčík 154, Hegenbart 159 a Valíček 173. Do celkového finále, postupoval Valíček Bohuš kde naňho čakal Meszároš Martin ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Meszároš Martin výkonom 208 s celkovým priemerom 217,4 druhý skončil  Valíček Bohuš výkonom 204 s priemerom 181,3 a na treťom mieste sa umiestnil Hegenbart Jozef s  priemerom 177,7. Meszároš Martin dosahoval počas celého turnaja najvyššie výkony za čo mu blahoželáme a zostáva na zváženie, či ho v budúcnosti nepreradíme do skupiny A samozrejme s jeho súhlasom.

O najvyšší náhod sa zvádzali neúprosne súboje až do predposlednej hry turnaja. V kvalifikácii Meszároš zhodil vo štvrtej hre prvej rundy 277 bodov, ale v prvom finálovom kroku ho prehodila Koseková 279 + 8 a veľa nechýbalo aby Stanková aj tento výkon prekonala, keď v druhom finálovom kroku dosiahla výkon 278 + 8. Nakoniec Najvyšší náhod predsa odolal a Koseková Kristína celkove výkonom 287 (s handicapom) získala sošku za náhod a odniesla si aj celý Jackpot.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa  9.3.2016 na 11.kole Bowling Tour. (Igor)