header

P1050564

V stredu v 21.1.2015 sa odohralo ôsme kolo Bowling Tour, ktoré sa muselo posunúť o týždeň skôr,pretože v termíne keď sa malo ôsme kolo pôvodne hrať je herňa obsadená pre Ebonit Powerhouse kliniky s Costasom Mitsingasom . Turnaja  sa zúčastnilo  26  štartujúcich hráčov. Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Hralo sa na 43 stopovom mazaní, ktoré bude použité v nedeľu na Extraligu, takže viacerí hráči mali možnosť si toto mazanie odskúšať.

Skupina A : Kvalifikáciu vyhral Lendácky Igor, ktorý dosiahol výkon 1184  a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Zoričák Anton (6.miesto ), Petras Ján (5.miesto), Jurínyi Ľudovít (4.miesto), Kuziel František  (3.miesto), Jánoš Ján (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Zoričák  177, Jurínyi 144 a najlepšie si počínal Petras  195, ktorý sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Petras 164, Kuziel 166  a Jánoš 222 bodov. Do posledného kroku postupoval Jánoš, ktorý sa stretol s Lendáckym Igorom. Víťazom sa stal Jánoš Ján s výkonom 177 a s celkovým priemerom 194,75  na druhom mieste skončil Lendácky Igor  výkonom 169  a s celkovým  priemerom 193,29 a tretí Kuziel František s priemerom 187,71.

Výsledky 8.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Kožik Ľubomír výkonom 1198. Do finále sa ešte prebojovali  Niedoba Ján (8.miesto), Staš  Martin (7.miesto), Dubaj Juraj (6.miesto), Karolčíková Monika ( 5.miesto), Zeleňák Stano (4. miesto),  Kovalčíková Mária ( 3.miesto) a Gavalér Roman            ( 2.miesto ) . V prvom finálovom kroku posledný  štyria  bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Staš  141, Dubaj 126, Karolčíková 159 ( vratane handicapu ) a Niedoba  161. Do ďalšieho kroku postupoval  Niedoba. Tam sa stretli Zeleňák 151, Gavalér 142, Niedoba 139 a Kovalčíková 159            ( vrátane handicapu ), čím si vybojovala  postup do celkového finále.  Vo finále sa stretli Kožik s Kovalčíkovou. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stala  Kovalčíková Mária s výkonom 174              ( vratane handicapu )   a s priemerom 173  na druhom mieste skončil  Kožik Ľubomír  s výkonom 165 s priemerom 194,71 a tretí skončil  Zeleňák Stano s priemerom 169,57.

Najvyšší náhod dosiahol v tretej hre kvalifikácie Petras Ján kde hodil pekných 241 bodov a stal sa aj víťazom doplnkovej súťaže o Jackpot.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Stretneme sa  na 8.kole Bowling Tour  až o tri týždne 11.2.2015. (Igor)