header

P1050525

V stredu v 10.12.2014 sa stretli priaznivci Tour  na poslednom kole jesennej časti Bowling Tour. Turnaja  sa zúčastnilo  27  štartujúcich hráčov. Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Bojovalo sa aj o body do rebríčka jesennej časti, kde rozdiely boli minimálne a stále niekoľko hráčov malo šancu umiestniť sa na pohárových  pozíciach.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Zoričák Rudolf, ktorý dosiahol priemer 217,5 a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Pavlikovský Vladimír (6.miesto ), Kuziel František (5.miesto), Jurínyi Ľudovít (4.miesto), Lendácky Igor  (3.miesto), Petras Ján (2.miesto). V prvom finálovom kroku Pavlikovský 157, Kuziel 187 a najlepšie si počínal Jurínyi 202, ktorý sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi 180, Petras 143 a Lendácky 214 bodov. Do posledného kroku postupoval Lendácky Igor, ktorý sa stretol so Zoričákom Rudolfom. V celkovom finále bol súboj napínavý až do deviateho framu, kedy Lendáckemu padol split a o víťazovi bolo rozhodnuté. Víťazom sa stal Zoričák Rudolf s priemerom 207, s celkovým priemerom 216, na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 188 a s celkovým  priemerom 194,63 a tretí Jurínyi Ľudovít s priemerom 190,88.

Výsledky 6.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala Koži Ľubomír 1093. Do finále sa ešte prebojovali  Kovalčíková Maja (8.miesto), Turek Marian (7.miesto), Staš Martin (6.miesto), Mešťanová Eva ( 5.miesto), Zeleňák  Stano  (4. miesto),  Malatin Tomáš ( 3.miesto) a Karolčíková Monika ( 2.miesto ) . V prvom finálovom kroku posledný  štyria  bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Mešťanová 168 (vrátane handicapu ) ,Kovalčíková 170 (vrátane handicapu), Turek 177 a Staš 192. Do ďalšieho kroku postupovala  Staš. Tam sa stretli Staš 149, Malatin 145 Karolčíková 148 ( vrátane handicapu ) a Zeleňák  184, čím si vybojoval postup do celkového finále.  Vo finále sa stretli Kožik so Zeleňákom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Kožik Ľubomír s výkonom 177  a s priemerom 181,43 na druhom mieste skončila  Zeleňák Stano s výkonom 161 s priemerom 171,38 a tretí skončil  Staš Martin s priemerom 170,25.

Najvyšší náhod dosiahol v druhej hre kvalifikácie Petras Ján kde hodil pekných 256 bodov a stal sa aj víťazom doplnkovej súťaže o Jackpot.

Po ukončení a vyhodnotení 6.kola jesennej časti došlo k celkovému vyhodnoteniu jesennej časti a odovzdaniu pohárov na prvých troch miestach. Každému hráčovi, ktorý mal odohraté  všetkých 6 kôl sa mazal  najhorší výkon a tým bola daná možnosť hráčom zúčastniť sa bojov o celkové umiestnenie ak jedno kolo vynechali.

V skupine A na treťom mieste skončil so ziskom 39 bodov  Zoričák Anton, na druhom mieste so ziskom 45 bodov Lendácky Igor a víťazom jesennej časti sa stal Zoričák Rudolf ktorý získal v piatich  kolách 51 bodov.

V skupine B na treťom mieste skončila  Karolčíková Monika so ziskom 76 bodovna druhom mieste skončil Bujnovský Martin so ziskom 77 bodov a víťazom v skupine B sa stal Kožík Ľubomír so ziskom 81 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Zároveň vám prajeme príjemné prežitie Vianočných sviatkov a všetko dobré do Nového roku. Stretneme sa v roku 2015 na 7.kole Bowling Tour 14.1.2015. (Igor)