V stredu 8.10.2014 sa zišli priaznivci turnaja Bowling Tour mesta Poprad v herni Citybowling Poprad na 2.kole  jesennej  časti turnaja ročník 2014/2015. Hralo sa na 42 stopovom  mazaní, ktoré bude  použité v nedeľu na 1.kole 2.ligy. Zúčastnilo sa ho 32  štartujúcich. Turnaj sa niesol v réžii Zoričáka Rudolfa, pre ktorého bolo toto mazanie ako ušité na mieru.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi  výkonmi Rudolf Zoričák, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1269 bodov a potom  čakal  na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Zoričák Anton (6.miesto ), Blažeková Michaela (5.miesto), Koseková Kristína (4.miesto), Lendácky Igor (3.miesto), Kuziel František (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou  Blažeková  171 ( vrátane handicapu ), Koseková 165 bodov ( vrátane handicapu )  a najlepšie si počínal Zoričák Anton, ktorý výkonom 177  bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Lendácky   148,  Kuziel  171, a Zoričák Anton  195 bodov. Do posledného kroku postupovala  Zoričák Tóno,  ktorý sa vo finále stretol so svojim bratom Rudom.  Ten však  nenechal nič na náhodu a pokračoval v perfektnom výkone aj vo finále. Víťazom sa stal  Zoričák Rudolf výkonom 225 a celkovým priemerom 213,43 druhý skončil Zoričák Anton výkonom  211 a s celkovým  priemerom 188,11 a tretí Kuziel František s priemerom 200,29.

Výsledky 2.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Kožik Ľubomír s výkonom 1156. Do finále sa ešte prebojovali  Mešťan Milan (6.miesto), Niedoba Ján (5.miesto), Staš Martin (4.miesto), Dubaj Juraj ( 3.miesto) a Hegenbart Jozef  (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný  traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Niedoba 127, Staš 143, Mešťan  182. Do druhého kroku sa prebojoval  Mešťan Milan . Tam sa stretli Dubaj 144, Mešťan 157  a Hegenbart  185  bodov. Do finále postupoval Hegenbart Jozef, kde sa stretol s Kožikom Ľubom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Hegenbart Jozef s výkonom 165  a s priemerom 178,25 na druhom mieste skončil  Kožik Ľubomír s výkonom 157 s priemerom 187,57 a tretí skončil  Mešťan Milan s priemerom 166,13.

Najvyšší náhod dosiahol  Zoričák Rudolf  kde hodil pekných 248 bodov a zároveň vyhral aj doplnkovú súťaž o Jackpot. Srdečne blahoželáme.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 3.kolo jesenného  bloku turnaja, ktorý bude  22.10.2014. ( Igor )