2.kolo Bowling Tour

Dňa 9.10.2013 sa odohralo druhé kolo turnaja Bowling Tour mesta Poprad 2013/2014.  Hralo sa na súťažnom mazaní pre 1.kolo Extraligy.  Úroveň turnaja povzniesli svojou účasťou dve Extraligové družstvá, ktoré využili túto príležitosť zatrénovať si na mazaní, na ktorom budú v nedeľu bojovať o extraligové body. Turnaj sa odohral v jednej runde a zúčastnilo sa 29 hráčov, čo je zatiaľ rekordná účasť na jednu rundu v tomto turnaji. V skupine sa najviac darilo Pavlikovskému Vladimírovi, ktorý vyhral základnú časť a čakal na svojho finálového súpera. Vo finálovej hre neodolal náporu Blažeka Reného ml. hráča, ktorý skončil v kvalifikácii druhý  a nakoniec sa stal celkovým víťazom s priemerom 195,9 na druhom mieste skončil Pavlikovský Vladimír  s priemerom 200,33 a na treťom mieste skončil Lendácky Igor s priemerom  192,44

V skupine B zahral v kvalifikácii najlepšie Kožik Ľubomír, ktorý vo finále podľahol náporu svojej krajanky zo Starej Ľubovne o 5 kolkov v druhom finálovom kroku. Celkovým víťazom skupiny B s priemerom 158,90 sa stala Kovalčíkova Majka, ktorá konečne prelomila smolu a podala veľmi pekný výkon počas celého turnaja. Na druhom mieste skončil Kožik Ľubomír s priemerom 195,67 a na treťom mieste sa umiestnil Staš Martin s priemerom 166,33.

Najvyšší náhod dosiahol Vladimír Pavlikovský, ktorý v siedmej hre hodil pekných 268 bodov.

Chcel by som vyzdvihnúť výkony juniorov, kde všetci traja Karlík Roman so Zvolena a domáci Kristína Koseková, Petras Marek podali pekné výkony a umiestnili sa do siedmeho miesta Koseková Kristína a chlapci dokonca postúpili do finále kde Karlík  Roman obsadil štvrté miesto a Petras Marek skončil piaty. Gratulujeme k peknému umiestneniu. Na ich výkonoch vidieť prácu trénera Blažeka Reného ml., ktorý sa im venuje za čo mu patrí poďakovanie.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Zároveň vás pozývame na tretie kolo turnaja, ktoré sa odohrá 23.10.2013 o 17.00 hodine. ( Igor )