Bowler Popradu

V stredu 3.7.2013 bolo vyvrcholenie a zároveň ukončenie súťažnej sezóny turnajom o Bowlera        mesta Poprad. Turnaj mal byť  pre najlepšie umiestnených hráčov v súťaži firemných líg za celú sezónu. Bohužiaľ nebol až taký záujem zo strany hráčov z firemnej ligy a tak sa mohli  turnaja zúčastniť aj hráči ktorý hrávali len turnaje Bowling Tour. Turnaja sa zúčastnilo 25 hráčov. Turnaj sa hral takým istým spôsobom ako Bowling Tour. Do semifinále postupovalo 16 hráčov. V kvalifikácii už ako tradične sa najviac darilo Petrasovi Jánovi, ktorý s priemerom 202,33 obsadil prvé miesto. Obdobne pokračoval aj v semifinále kde s prenosom 50% z kvalifikácie dosiahol výkon na tri hry 1245 bodov. Potom už len čakal na svojho finálového súpera. Ukázalo sa, že nie vždy je dobré hrať finále z prvého miesta, pretože hráč sedí zatiaľ čo tí za ním bojujú hrou Roud Robin a sú rozohratý. Z tretieho miesta vo finálovej skupine postupoval Zoričák Anton, ktorý v druhom kroku finále zvíťazil len tesne o tri body nad svojimi súpermi a v treťom kroku zvíťazil  výkonom 185 zhodených kolkov a stal sa celkovým víťazom turnaja s priemerom 189,09 na druhom mieste skončil Petras Ján s priemerom 202,6a a tretí skončil Lendácky Igor s celkovým priemeromcelý  193,3.

Štvrtý skončil Majerčák Tomáš s priemerom 192,18, piaty Svitanek Matúš s priemerom 187,70 a šiesty Ľudovít Jurínyi s priemerom 187.

Takže Bowlerom mesta Poprad sa stal Zoričák Anton.

Najlepšou ženou bola vyhodnotená Baluchová Alenka, ktorá s priemerom 174 zvíťazila nad svojou súperkou a v semifinále to bolo veľmi tesné, keď odolala náporu svojej súperky a a poslednou hrou zvíťazila celkove o dva kolky.

Najvyšší náhod dosiahol Lendácky Igor, ktorý v prvej hre dosiahol výkon 245 zhodených kolkov.

Týmto sme sezónu  ukončili, všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť víťazom srdečne blahoželáme. Prajeme všetkým pekné letné prázdniny a dovolenky a tešíme sa na stretnutie  s vami v novom súťažnom ročníku 2013/2014, ktorý pripravujeme s malými zmenami aby bol zaujímavý aj pre neregistrovaných hráčov.

Sezónu zahájime medzinárodným turnajom Letný Tatranský Pohár , ktorý sa koná  29.8.2013 – 1.9.2013 na ktorý vás srdečne pozývame, pretože budú hodnotené dve kategórie registrovaný a neregistrovaný hráči. Obsasdzovačka je už na internete   www.bowlingtournament.sk.  ( Igor )