NÁRODNÝ  AMF CUP 2013 – Finále

V krásne nedeľné ráno 5.5.2013 sa začalo súperenie víťazov kvalifikácií východ a západ  o pohár AMF CUP 2013 a zároveň o postup do celosvetového finále AMF CUP v Krasnojarsku. Súťaž bola rozdelená do dvoch rúnd podľa vzdialenosti od Popradu. Oplatilo sa hrať od začiatku naplno, lebo do finále si hráči prenášali 100% zhodených kolov zo semifinále. Celkove sa zúčastnilo 33 mužov a 6 žien. Do semifinále postupovalo 20 mužov a 4 ženy. Z nášho klubu Citybowling Poprad sa do finále prebojovalo 8 mužov a 3 ženy.  Víťazom semifinále  sa stal Slavkovský Martin z Bratislavy, ktorý zhodil v ôsmich hrách 1835 kolov dosiahol najlepší priemer 229,4 . Vo finále však neodolal náporu Lukáša Andrássyho, ktorý v štyroch hrách  dohnal stratu 100 kolkov zo semifinále a vyhral finále o 25 kolov. Do hry Round – robin postupovalo 6 najlepších mužov, kde odohrali každý s každým vzájomný zápas. Tu sa najlepšie darilo a celkovým víťazom Národného AMF CUP sa stal Jurínyi Ľuboš z klubu BK Citybowling Poprad. Druhé miesto obsadil Lukáš Andrássy z toho istého klubu a tretí skončil nakoniec víťaz semifinále Slavkovský Martin.

U žien konkurencia nebola až taká veľká pri účasti 6-tich štartujucich postupovali priamo zo semifinále do hry  Round – robin  4 ženy. Na prvom mieste v semifinále skončila Baluchová Alena s priemerom 185,6 . V hre Round – robin sa darilo najlepšie a víťazkou sa stala Stanková Petra z Trnavy, druhá skončila Blažeková Michaela z klubu BK  Citybowling Poprad a na treťom mieste sa umiestnila neregistrovaná hráčka Kovalčíková Mária zo Starej Ľubovne.

Takže môžeme opäť konštatovať, že Popradský bowlingový klub z tohto súperenia vyšiel zase úspešne.

Takže do Krasnojarska  pocestujú  Jurínyi Ľuboš a Stanová Petra poprajme im veľa úspechov a úspešnú reprezentáciu Slovenského bowlingu v celosvetovom meraní síl.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalší ročník AMF CUP 2014. (Igor)