V stredu 28.3.2018 sa odohralo dvanáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018. Hralo sa na 39 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Follow Me 2018 v Bratislave.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 34 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Petrasovi Jánovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1337 s priemerom 222,83.. Do finále postupovalo osem hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1068 bol Katriňák Lukáš. V prvom kroku finále sa stretli Katriňák Lukáš 164 , Lendácky Igor 194, Paločko Anton 199 a Hegenbart Jozef 212 (vrátane handicapu). Ďalej postupoval Hegenbart Jozef. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Hegenbart Jozef 145 (vrátane handicapu),  Zoričák Rudolf 170, Pavlikovský Vladimír 176 a Kuziel František 196, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Kuziel František  výkonom 243 a s celkovým priemerom 203,50. Na druhom mieste skončil Petras Ján výkonom 188 s priemerom 217,86 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 205,14.

Tabuľka TOUR 12.kolo          TABUĽKA TOUR po 12.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Ilavsky Miroslav výkonom 1045 s priemerom 174,17. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hertely Stanislav s výkonom 983. V prvom kroku hrali proti sebe Tajboš Michal 144, Knurovský Lukáš 150, Hertely Stanislav 174, Bubeliny Pavel 217, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Bubeliny Pavel 166, Kocur Jozef 166, Karolčík Július 185 a Kovalčíková Mária 189 (vrátane handicapu), čím si vybojovala postup do celkového finále, kde naňu čakal  Ilavsky Miroslav ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhrala Kovalčíková Mária výkonom 210 (vrátane handicapu) s celkovým priemerom 170,63, druhý skončil  Ilavsky Miroslav výkonom 191 s priemerom 176,57 a na treťom mieste sa umiestnil Karolčík Július s priemerom 174,29.

Najvyšší náhod 248 dosiahol Petras Ján v druhej hre druhej rundy a odniesol si JACKPOT a sošku.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Zimnej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 188 bodov na prvom mieste skončil Pavlikovský Vladimír, druhý Zoričák Anton získal 186 bodov a so ziskom 179 bodov skončil tretí Zoričák Rudolf.

V skupine B na prvom mieste skončila Kovalčíková Mária so ziskom 195 bodov, druhý Hrušovský Šimon získal 183 bodov a tretí skončil Mešťan Milan so ziskom 176 bodov.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa 11.4.2018 na trinástom kole Bowling Tour 2017/2018. (Ľubo)

Skupina A:  Petras Ján, Kuziel František, Pavlikovský Vladimír

Skupina B: Karolčík Július, Kovalčíková Mária, Ilavsky Miroslav

Najvyšší náhod + JACKPOT – Petras Ján 248

Víťazi zimnej časti – Skupina A:  Zoričák Rudolf, Pavlikovský Vladimír, Zoričák Anton (na foto chýba)

Víťazi zimnej časti – Skupina B:  Hrušovský Šimon (chýba na fotke), Kovalčíková Mária, Mešťan Milan (chýby na fotke)