Prvý krát v tejto sezóne sa stretli priaznivci bowlingu v stredu 27.9.2017 na 1.kole jesennej časti Bowling Tour.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Turnaja sa zúčastnilo  26 hráčov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Zoričák Anton, ktorý dosiahol výkon 1245 bodov a čakal na svojho finálového súpera. V prvom finálovom kroku sa stretli Gavalár Roman 136 (vrátane handicapu), Lendácky Igor 174, a Zoričák Rudolf 211. Do druhého kroku postupoval Rudolf Zoričák. Tam sa stretli Hegenbart Jozef 172 (vrátane handicapu),  Kuziel František 200 a Zoričák Rudolf 213. Vo finálovom kroku sa stretli bratia, Zoričák Anton a Zoričák Rudolf. Víťazom sa napokon stal Zoričák Anton výkonom 185 s priemerom 204,29,  na druhom mieste skončil  Zoričák Rudolf  výkonom 171 s priemerom 187,67 a tretí  skončil Kuziel František s priemerom 195,14.

Tabuľka TOUR 1.kolo            TABUĽKA TOUR po 1.kole

Skupina B : V tejto skupine sa stal víťazom kvalifikácie Mešťan Milan 1018 bodov  a čakal na svojho súpera. V prvom finálovom kroku sa stretli Bočkay Ondrej 142, Hanus Milan 168 a Kovalčíková Mária 198 (vrátane handicapu) , čo ju posunulo do druhého kroku finále. Tam sa stretli Bubelíny Pavel  130, Karolčík Július 152 a Kovalčíková Mária 208 (vrátane handicapu). Do finále postupovala Kovalčíková a tam sa stretla  s Mešťanom Milanom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Mešťan Milan výkonom 181 s priemerom 171,29,  na druhom mieste skončila Kovalčíková Mária výkonom 167 (vrátane handicapu) a s priemerom 160,44 a tretí Karolčík Július s priemerom 163,86.

Najvyšší náhod dosiahol  Kuziel František  v štvrtej kvalifikačnej hre druhej rundy, kde hodil 243 bodov. Získal trofej za najvyšší náhod aj hodnotu Jackpotu.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účast, oceneným hráčom blahoželáme.  Stretneme sa na druhom kole Bowling Tour mesta Poprad 2017/2018 – jesenná časť 11.10.2017. (Ľubomír Krul)

Skupina A: Zoričák Rudolf, Zoričák Anton, Kuziel František

Skupina B: Kovalčíková Mária, Mešťan Milan, Karolčík Július