V stredu 24.5.2017 sa odohralo šestnáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017, zároveň to bolo štvrté kolo Jarnej časti Tour. Hralo sa na mazaní, na ktorom sa bude hrať QUBICA/AMF 2017 teraz cez víkend v PBC Bratislava. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Lendáckemu Igorovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1293 s priemerom 215,5. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1066 bol Zoričák Rudolf. V prvom kroku finále sa stretli Garčár Alojz 154, Zoričák Rudolf 204 a Plačko Vladimír 256, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Koseková Kristína 204 (vrátane handicapu), Pavlikovský Vladimír 204 a Plačko 227. Do celkového finále postúpil Plačko Vladimír, kde naňho čakal víťaz  kvalifikácie Lendácky Igor. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Plačko Vlado výkonom 171 a s celkovým priemerom 199,11. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 153 s priemerom 206,57 a tretí Pavlikovský Vladimír s celkovým priemerom 192,29. Aj keď vo finálovích krokoch bol súboj o tretie a štvrté miesto výkonovo rovnaký u hráčoch Pavlikovský Vladimír a Koseková Kristina, obaja po 204 koliek, nakoniec ako je uvedené vyššie, na treťom mieste sa umiestnil Pavlikovský Vladimír, nakoľko mal v kvalifikácii vyšší náhod o 6 koliek oproti Kosekovej Kristíne. (Pavlikovský 217 – Koseková 211).

Tabuľka TOUR 16.kolo             Tabuľka TOUR po 16.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Kožík Timotej výkonom 1158 (s handicapom) s priemerom 185,00. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Tajboš Michal s výkonom 1040. V prvom kroku hrali proti sebe Bubelíny Pavel 169, Tajboš Michal 175, Hegenbart Jozef 182 a Kovalčíková Mária 204 (vrátane handicapu), čo ju posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Niedoba Ján 153, Kovalčíková Mária 168 (vrátane handicapu), Gavalér Roman 182 a Paločko Anton 217, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde na neho čakal Kožík Timotej ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral  Paločko Anton  výkonom 176 s celkovým priemerom 193,13  druhý skončil Kožík Timotej 156 (vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 179,71 a na treťom mieste skončil Gavalér Roman s priemerom 178,86.

Aj keď sme nemali celkom ujasnené v propozíciách, čo sa týka najvyššieho náhodu a hry o jackpot, či sa berú do úvahy len hry kvalifikácie, alebo všetky hry, ktoré hráč odohrá, rozhodli sme sa nakoniec uznať všetky hry, vrátane finálových a tak za krásny výkon 256 bol ohodnotený Plačko Vladimír v prvej hre finálových krokov. Odniesol si sošku za najvyšší náhod a aj JACKPOT.

Aby sa nám do budúcich ročníkov neopakovala situácia, že hráči nemajú jasné ako sa hodnotí hra o JACKPOT, bude systém tejto doplnkovej hry presne uvedený v propozíciách na ročník 2017/2018.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na predposlednom 17.kole Bowling Tour 7.6.2017, na ktorý Vás srdečne pozývam. (Ľubomír Krul)

Skupina A: Lendácky Igor, Plačko Vladimír, Pavlikovský Vladimír

Skupina B: Gavalér Roman, Paločko Anton, Kožík Timotej