V stredu 7.12.2016 sa odohralo šieste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Hralo sa na 40 stopovom mazaní.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Petrasovi Jánovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1190 s priemerom 198,33, presne rovnako ako Lendáckemu Igorovi, no Petrasa Jána posunul na prvé miesto vyšší náhod. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1070 bol Pavlikovský Vladimír. V prvom kroku finále sa stretli Pavlikovský Vladimír 154, Jurínyi Ľudovít 179 a Turek Marián 210. Ďalej postupoval Turek. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Lendácky Igor 186  Gerdenits Werner 190 a Turek Marián 199 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Petras Ján s Turekom Mariánom. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Petras Ján  výkonom 190 a s celkovým priemerom 197,14. Na druhom mieste skončil Turek Marián výkonom 168 s priemerom 183,89 a tretí Gerdenits Werner s priemerom 196,57.

Výsledky Tour 6.kolo                  Tabuľka Tour po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Niedoba Ján výkonom 1089 s priemerom 181,5. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Hegenbart Jozef s výkonom 1017. V prvom kroku hrali proti sebe Ferjančik Ľubomír 130, Kessler Volker 162, Hegenbart Jozef 169, Valíček Bohuslav 193, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Valíček 149, Paločko 169, Evinic 184 a Kovalčíková  222 vrátane handicapu, čím si vybojovala postup do celkového finále, kde naňu čakal  Niedoba ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhrala Kovalčíková Mária výkonom 188 vrátane handicapu s celkovým priemerom 178,38, druhý skončil  Niedoba Ján výkonom 185 s priemerom 182,00 a na treťom mieste sa umiestnil Evinic Dušan s priemerom 179,00.

Najvyšší náhod 246 dosiahol Gerdenits Werner.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Jesennej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 196 bodov na prvom mieste skončil Pavlikovský Vladimír, druhý Petras Ján získal 194 bodov a so ziskom 175 bodov skončili tretí Jurínyi Ľudovít.

V skupine B na prvom mieste skončil Paločko Anton so ziskom 190 bodov, druhý Evinic Dušan získal 189 bodov a tretí skončil Niedoba Ján so ziskom 185 bodov.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Bolo to posledné kolo Bowling Tour v tomto roku. Stretneme sa 11.1.2017 na siedmom kole Bowling Tour 2016/2017. (Ľubo)

Skupina A: Turek Marián, Petras Ján, Gerdenits Werner

Skupina B: Evinic Dušan, Kovalčíková Mária, Niedoba Ján