V stredu 28.9.2016 sa odohralo prvé kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 27 hráčov.

skupine A sa najviac darilo Kosekovej Kristíne,  ktorá  vyhrala  základnú časť výkonom  1253priemerom 200,83. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1005 bol Očvár Peter. V prvom kroku finále sa stretli Petras Ján 181, Jurinyi Ľudovít 152Očvár Peter 185, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Očvár Peter 165, Pavlikovský Vladimír 201Kuziel František 202 . Čo ho posunulo do celkového finále. Kde na neho čakala víťazka kvalifikácie Koseková Kristína. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Koseková Kristína výkonom 179 (vrátane hendicapu) a s celkovým priemerom 196,57. Na druhom mieste skončil Kuziel František  výkonom 167 s priemerom 195,38 a tretí Pavlikovský Vladimír s celkovým priemerom 205,71.

Výsledky Tour -1.kolo                     Celkové body Tour po 1.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Hegenbart Jozef výkonom 1084 s priemerom 180,66. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Niedoba Ján s výkonom rovných 1000. V prvom kroku hrali proti sebe Kovalčíková Mária 135 (vrátane handicapu), Zeleňák Stanislav 135, Hertely Stanislav 108 a Niedoba Ján 201, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Tajboš Michal 209, Evinic Dušan 209, Kessler Volker 178 a Niedoba Ján 236, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde ho čakal Hegenbart Jozef ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral  Niedoba Ján výkonom 158 s celkovým priemerom 177,22, krorý sa tak prebojoval z poslednej priečky, až na víťaza.  Druhý skončil Hegenbart Jozef 151 a s celkovým priemerom 176,43  a na treťom mieste skončil Tajboš Michal s priemerom 183,29.

Cenu za najvyšší náhod a Jackpot si odniesla Koseková Kristína, ktorá dosiahla výkon 256.

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na 2.kole Bowling Tour 12.10.2016, na ktorý Vás srdečne pozývam. (Ľubo)

vitazi-skupina-aSkupina A: Kuziel František, Koseková Kristína, Pavlikovský Vladimír

vitazi-skupina-bSkupina B: Tajboš Michal, Niedoba Ján, Hegenbart Jozef