header

DSC01327

V stredu 4.5.2016 sa odohralo pätnáste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016, zároveň to bolo tretie kolo Jarnej časti Tour. Hralo sa na 42 stopovom mazaní, na ktorom sa bude hrať AMF CUP v PBC v Bratislave. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov. Turnaj poctil svojím štartom aj nový Majster SR v kategórii Senior Kečkeš Pavol.

V skupine A sa najviac darilo Kečkešovi Pavlovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1198 s priemerom 199,6. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1094 bol Jurínyi Ľudovít. V prvom kroku finále sa stretli Jurínyi 180, Koseková 160 (vrátane handicapu) a Kožik 210, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kožik 164, Pavlikovský 154 a Turek 137. Do finále postupoval Kožik Ľubomír, kde naňho čakal víťaz kvalifikácie Kečkeš Pavol. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Kečkeš Pavol výkonom 213 a s celkovým priemerom 201,5. Na druhom mieste skončil Kožik Ľubomír výkonom 181 s priemerom 187,4 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 185. Potvrdilo sa pravidlo v tomto turnaji, že hráč štartujúci prvý krát na turnaji sa stane víťazom kola.

Výsledky 15.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Paločko Anton výkonom 1213 s priemerom 202,1. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Mešťan Milan s výkonom 1017. V prvom kroku hrali proti sebe Sroka 148, Gavalér 144, Kovalčíková 169 (včítane handicapu) a Mešťan 177, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Meszároš 168, Valíček 158, Mešťan 165 a Hegendbart 187, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Paločko Anton ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral  Hegenbart Jozef  výkonom 210 s celkovým priemerom 197,8 druhý skončil Paločko Anton výkonom 183 a s celkovým priemerom 199,4 a na treťom mieste skončil Meszároš Martin s priemerom 188,7.

Najvyšší náhod 246 dosiahol Kečkeš Pavol tak jemu patrila soška za najvyšší náhod a Jackpot za výkon 242 si odniesol Turek Marian .

Všetkým  zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Stretneme sa na 16.kole Bowling Tour 18.5.2016, na ktorý Vás srdečne pozývam. (Igor)