header

V stredu 7.10.2015 sa odohralo druhé kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 41 stopovom mazaní, na ktorom sa vo štvrtok začal turnaj Old School v Pardubiciach. Mazanie potrápilo väčšinu hráčov, o čom svedčia aj výsledky. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Pavlikovskému Vladovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1226  a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Lendácky Igor (2.miesto ), Blažeková Miška (3.miesto), Jurínyi Ľudovít (4.miesto), Kožik Ľubomír (5.miesto), Očvár Peter (6.miesto).V prvom kroku finále sa stretli Očvár 162, Kožik 134, Jurínyi 187. Do ďalšieho kroku sa prebojoval Jurínyi Ľudovít.  V druhom  finálovom kroku sa stretli Lendácky 200, Blažeková  203 (vrátane handicapu) a Jurínyi 228 a postupoval do celkového finále. Vo finále bojovali medzi sebou Pavlikovský a Jurínyi. Celkovým víťazom sa zaslúžene stal Pavlikovský Vladimír  s výkonom 204 a celkovým priemerom 204,29 ,  druhý skončil  Jurínyi Ľudovít  s výkonom 163 a celkovým priemerom 186,56 a tretia skončila Blažeková Michaela s priemerom 179,43.

Výsledky 2.kolo                     Celkové body

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala  Kovalčíková Mária  s výkonom 1053 (vratane handicapu). Do finále sa ešte prebojovali  Meszároš Martin  (2.miesto), Karolčík Július (3.miesto), Malatin Tomáš (4.miesto), Valíček Bohuš ( 5.miesto), Staš Martin ( 6.miesto), Kessler Volker ( 7.miesto) a Mešťanová Eva ( 8.miesto ) . V prvom finálovom kroku posledný  štyria  bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Mešťanová 123 (vratane handicapu), Kessler 128, Staš 151 a Valíček 161, ktorý týmto výkonom postúpil do druhého kroku. Tam sa stretli Meszároš 191, Karolčík 136, Malatin 143 a Valíček 144 bodov. V celkovom finále sa stretli Kovalčíková a Meszároš. Skupinu B nakoniec vyhral Meszároš Martin výkonom 152 a s celkovým priemerom 172,7, druhá bola Kovalčíková Majka výkonom 136 (vratane handicapu) s priemerom 161,8 a tretí Valíček Bohuš dosiahol priemer 164. Majke sa už druhý krát nepodarilo obhájiť prvé miesto z kvalifikácie a skončila zase druhá.

Najvyšší náhod dosiahol a Jackpot si odniesol za najvyšší výkon 243 Pavlikovský Vladimír.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Zároveň vás pozývame na druhé kolo turnaja, ktoré sa odohrá 21.10.2015 so začiatkom o 16.00 hodine. (Igor)

Bowling Tour 2.kolo skupina A : Jurínyi Ľudovít,Pavlikovský Vladimír,Blažeková Michaela

Bowling Tour 2.kolo skupina A : Kovalčíková Majka, Meszároš Martin, Valíček Bohuš

Bowling Tour 2.kolo : Najvyšší náhod

Bowling Tour 2.kolo : Víťazi spoločne