header

P1050754

Horúce júlove dni si v nedeľu 25.7.2015 prišlo niekoľko priaznivcov bowlingu schladiť do klimatizovanej herne na zábavný turnaj Nielen 10 je Strike, ktorý sa konal už po šiesty krát v herni Citybowling Poprad. Dve kvalifikačné rundy, semifinále a finále čakalo na celkove 20 hráčov. Hralo  na 41 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Letnom tatranskom pohári.  Už samotný názov turnaja dával predpoklad vysokých výkonov v turnaji. Z kvalifikácie postupovalo 16 hráčov s najvyšším súčtom bodov do semifinále a prenášali si 50% – ný výkon z kvalifikácie. To nútilo hráčov hrať naplno, aby dosiahli čo najlepší výsledok a nielen umiestnenie. Semifinále sa hralo na tri hry a do finále postupovalo osem hráčov. Finále sa hralo na dve hry od nuly. Ženám a juniorom bol priznaný handicap 8 bodov na každú hru. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1386 s priemerom 231 Dubaj Juraj. Ako posledný postupujúci zo šestnásteho miesta sa do semifinále prebojoval Hertely Stanislav. V semifinále si prvú priečku vybojoval Lendácky Igor, ktorý si ju udržal až do skončenia turnaja. Práve záverečné hry výrazne premiešali konečným umiestnením jednotlivých hráčov. Prvé miesto si vybojoval Lendácky Igor, kde finálové hry 286,232  znamenali súčet 518bodov. Na druhom mieste skončil Paločko Anton hrami vo finále 277, 227  znamenali súčet 504 bodov  a na treťom mieste s finálovými hrami 230, 265 s finálovým súčtom 495 bodov sa umiestnil Kuziel František. Ako vidieť z výsledkov, finále bolo veľmi vyrovnané kde na prvých troch miestach bol rozdiel len pár kolov. Výkon 300 bodov v jednej hre atakovalo niekoľko hráčov, ale ani jednému sa nepodarilo dosiahnuť tento výkon. Najbližšie k tomu bol Karolčík Július, ktorý v poslednom dvanástom frame zhodil len 5 kolov a tým dosiahol najvyšší výkon 295 v šiestej hre kvalifikácie.Po ukončení kvalifikačných rúnd sa ťahala tombola, ktorej víťazmi sa stali Gad Marian ml., Kessler Volker, Kuziel František, Dubaj Juraj, Kožik Ľubomír. Na záver  boli najlepší hráči ocenení  pohármi pre víťazov.

VÝSLEDKY

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na začiatok  bowlingovej sezóny, ktorá začína turnajom LETNÝ  TATRANSKÝ  POHÁR od 27. – 30.8.2015, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame. ( Igor )