header

P1050718

V stredu 20.5.2015 už po šestnástky krát v tomto ročníku si dali stretnutie priaznivci  Tour  na štvrtom  kole  jarnej časti Bowling Tour.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Turnaja sa zúčastnilo  20 hráčov, a hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na  Majstrovstvách republiky jednotlivcov. Slnečné počasie sa podpísalo pravdepodobne na nízkej účasti hráčov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojim výkonom Petras Ján, ktorý dosiahol výkon 1255 a ako jediný dosiahol priemer nad 200 bodov  a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Szabo Tomáš (6.miesto ) postúpil pri neučasti Blažeka vo finále, Pavlikovský Vladimír  (5.miesto ), Sivák Martin (4.miesto), Lendácky Igor (3.miesto), Kuziel František ( 2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Pavlikovský  181, Sivák  176, a Szabo 174. Do druhého kroku postupovala Pavlikovský. Tam sa stretli Pavlikovský 189,  Kuziel 158  a Lendácky  168, do  finále postupoval Pavlikovský. Vo finálovom kroku potvrdil svojú dobrú formu Petras a zvíťazil. Víťazom sa stal Petras Ján výkonom 218 s priemerom 210,43 na druhom mieste skončil  Pavlikovský Vladimír  výkonom 193 s priemerom 182,78 a tretí  skončil Lendácky Igor s priemerom 188,43.

Výsledky 16.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie  sa stal  Hegenbardt Jozef  1138 a čakal na svojho súpera. Do finále sa ešte prebojovali Mešťanová Eva (8.miesto), Bujnovský Martin  (7.miesto),  Niedoba Ján (6.miesto), Kovalčíková Mária (5.miesto), Dubaj Juraj (4.miesto), Kessler Volker (3.miesto) a Gavalér Roman (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Mešťanová 159 (vrátane handicapu), Bujnovský 169, Kovalčíková 183 (vrátane handicapu), Niedoba 224. Do druhého kroku postupoval  Niedoba. Tam sa stretli Kessler 164, Dubaj 177, Niedoba 189, Gavalér 158. Do finále postupoval  Niedoba a tam sa stretol s Hegenbardtom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Hegenbardt Jozef výkonom 168 s priemerom 186,57 na druhom mieste skončil   Niedoba Ján výkonom 156 a s priemerom 173,56 a tretí  Dubaj Juraj s priemerom 168,43.

Najvyšší náhod dosiahol v tretej hre druhej rundy  Petras Ján  kde hodil pekných 249 bodov a získal aj jackpot.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Pozývame  Vás na 3.6.2015 kedy sa odohrá piete  kolo Jarnej časti Bowling Tour, a zároveň to bude už 17 kolo Bowling Tour 2014/2015. (Igor)