header

P1050708

V upršanú sobotu 9.mája 2015 sa v bowlingovom center Citybowling Poprad uskutočnilo už piate kolo bowlingového podujatia Nielen 10 je strike. Dve kvalifikačné rundy, semifinále a finále čakalo tentokrát len na 17 hráčov. Pravdepodobne cez predlžený víkend sa viaceri hráči vybrali za inými záľubami. Hralo  na 40 stopovom mazaní, ktoré bolo  použité na MSR juniorov.  Už samotný názov turnaja dával predpoklad vysokých výkonov v turnaji. Z kvalifikácie postupovalo 16 hráčov s najvyšším súčtom bodov do semifinále a prenášali si 50% – ný výkon z kvalifikácie. Keďže štartovalo len 17 hráčov tak až na jedného mali postup všetci istý. Semifinále sa hralo na tri hry a do finále postupovalo osem hráčov. Finále sa odohralo na dve hry od nuly. Ženám a juniorom bol priznaný handicap 8 bodov na každú hru. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1413 s priemerom 235,5 Kuziel František. Semifinále vyhral suverénne Petras Ján a do finále postupoval z prvého miesta. Vo finále však Kuziel už nedal nikomu šancu.  Prvé miesto si vybojoval Kuziel František, kde finálové hry 245,255 znamenali súčet 500 bodov. Na druhom mieste skončil Petras Ján hrami vo finále 231,258 znamenali súčet 489 a na treťom mieste s finálovými hrami 244,233 s finálovým súčtom 477 bodov sa umiestnil Gerdenits Werner. Ako vidieť z výsledkov, finále bolo veľmi vyrovnané kde na prvých troch miestach bol rozdiel len pár kolov. Najvyšší výkon 300 bodov dosiahli hneď dvaja hráči, keď v prvej runde v druhej hre hodil 300 Lendácky Igor, ale v druhej runde hneď v prvej hre ho prekonala Kovalčíková Majka  blahoželáme. Podľa pravidiel súťaže cena pripadla prábve jej. Po ukončení kvalifikačných rúnd sa ťahala tombola. Na záver  boli najlepší hráči ocenení  pohármi pre víťazov.

Výsledky

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa  niekedy na ďalší  turnaj Nielen 10 je strike, na ktorý vás srdečné pozývam. ( Igor )