header

P1050593

V stredu v 11.2.2015 sa pokračoval turnaj Bowling Tour, deviatym kolom a zároveň to bolo 3 kolo zimnej časti Tour. Zúčastnilo sa ho 33 hráčov.  Turnaj sa odohral v dvoch rundách. Hralo sa na 41 stopovom mazaní, ktoré bude použité na turnaji BNC Masters tento víkend v Bratislave.

Skupina A : Kvalifikáciu vyhral Petras Ján, ktorý dosiahol výkon 1234  a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Jánoš Ján (6.miesto ), Szabo Tomáš (5.miesto), Lendácky Igor (4.miesto), Garčár Alojz  (3.miesto), Krul Patrik (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Jánoš  182, Lendácky 174 a najlepšie si počínal Szabo  191, ktorý sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Szabo 162, Garčár 164  a Krul 249 bodov, čím získal postup aj Jackpot. Do posledného kroku postupoval Krul, ktorý sa stretol s Janom Petrasom. Víťazom sa stal Petras Ján s výkonom 214 a s celkovým priemerom 206,86  na druhom mieste skončil Krul Patrik  výkonom 158  a s celkovým  priemerom 196,25 a tretí Garčár Alojz s priemerom 187,57.

Výsledky 9.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Turek Marian  výkonom 1161. Do finále sa ešte prebojovali  Mešťan Milan (8.miesto), Gavalér Roman  (7.miesto), Valíček Bohuš (6.miesto), Dubaj Juraj ( 5.miesto), Kožik Ľubo (4. miesto),  Karolčíková Monika ( 3.miesto) a Staš Martin            ( 2.miesto ) . V prvom finálovom kroku posledný  štyria  bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Valíček 116, Dubaj 130, Gavalér 139 a Mešťan 141. Do ďalšieho kroku postupoval  Mešťan. Tam sa stretli Mešťan 111, Karolčíková Monika 183 ( vratane handicapu ), Staš 190 a Kožik 232, čím si vybojoval  postup do celkového finále.  Vo finále sa stretli Kožik s Turekom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Kožik Ľubomír s výkonom 156 a s priemerom 176,75  na druhom mieste skončil  Turek Marian  s výkonom 151 s priemerom 187,43 a tretí skončil  Staš Martin s priemerom 190,57.

Najvyšší náhod dosiahol v tretej hre kvalifikácie Sivák Martin kde hodil pekných 255 bodov ale jackpot si nevsadil, takže ten putoval do vrecka Patrika Krula za výkon 249 vo finálovej hre.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Stretneme sa  na 10.kole Bowling Tour  mimo plánovaný termín o týždeň skôr a to 25.2.2015. (Igor)