Streda 11.6.2014 bol posledným hracím dňom v ročníku 2013/2014, kedy sa hralo záverečné kolo Bowling Tour mesta Poprad v herni Citybowling Poprad. Zúčastnilo sa ho 28  štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 38 štartov. V tomto kole malo ešte niekoľko hráčov šancu zmeniť svoje postavenie v celkovej tabuľke Tour, čo aj niektorý využili. Hralo sa na 37 stopovom mazaní, ktoré bude použité o týždeň na národnom turnaji AMF CUP.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi  výkonmi Zoričák Rudolf, ktorému ostala forma z minulého víkendu na Old Scool Cup, kde dominoval. Kvalifikáciu vyhral  výkonom 1174 bodov a potom  čakal  na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Pavlikovský Vladimír (6.miesto ), Kuziel František (5.miesto), Petras Ján (4.miesto), Lendácky Igor (3.miesto), Jurínyi Ľudovít (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Kuziel 166, Petras 176, a najlepšie si počínal Pavlikovský, ktorý výkonom 182 bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít  177, Pavlikovský 199, a Lendácky Igor  234 bodov, ktorý atakoval najvyšší náhod, ktorý držal Jurínyi. V poslednom hode netrafil jednu kolku a tak iba vyrovnal výkon Jurínyiho. Do posledného kroku postupoval Lendácky Igor, ktorý sa stretol s Zoričákom Rudom.  Víťazom sa stal Zoričák Rudolf výkonom 179 a celkovým priemerom 193,29 druhý skončil Lendácky Igor výkonom  169 a s celkovým  priemerom 184,13 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 181,38.

Výsledky 18.kolo     Celkové body     Fotogaléria  ročníka      Fotogaléria kola

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Bujnovský Martin 1097. Do finále sa ešte prebojovali  Dubaj Juraj (6.miesto), Staš Martin (5.miesto), Paločko Anton (4.miesto), Kožik Ľubomír ( 3.miesto) a Kovalčíková Mária  (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný  traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Dubaj 142, Staš 146, Paločko  176. Do druhého kroku sa prebojoval  Paločko Anton. Tam sa stretli Paločko 223, Kožík 175 a Kovalčíková 170 bodov ( vrátane handicapu). Do finále postupoval Paločko Anton kde sa stretol so  Bujnovským Martinom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal Bujnovský Martin s výkonom 161 a s priemerom 179,71 na druhom mieste skončil  Paločko Anton s výkonom 155 s priemerom 176,78 a tretí  Kožik Ľubomír s priemerom 175.

Najvyšší náhod dosiahol v druhej  hre kvalifikácie Jurínyi Ľudovít kde hodil pekných 234 bodov. Srdečne blahoželáme.

Po skončení kola sa vyhodnocoval aj celý blok šiestich turnajov  Jarná časť a celý ročník Bowling Tour 2013/2014.

V skupine A sa na prvom mieste umiestnil Petras Ján ktorý v šiestich turnajoch získal celkove 56 bodov, na druhom mieste skončil Kuziel František so ziskom 47 bodov a tretí skončil Jurínyi Ľudovít so ziskom 46 bodov.

V skupine B  na prvom mieste  skončil  Kožik Ľubomír so ziskom 95 bodov, druhý  Bujnovský Martin so ziskom 86 bodova a na treťom mieste skončila  Kovalčíková Mária tiež so ziskom 86 bodov. O poradí rozhodoval väčší počet lepších umiestnení .

Na záver sa ešte vyhodnotil celý Ročník Bowling Tour mesta Poprad 2013/2014.

V skupine A sa víťazom s vysokým náskokom stal Petras Ján so ziskom 219 bodov, druhý skončil Zoričák Rudolf so ziskom 177 bodov a tretí Lendácky Igor so ziskom 175 bodov.

V skupine B sa víťazom stal Kožik Ľubomír so ziskom 211 bodov, druhá skončila  Kovalčíková Mária so ziskom 189 bodov a tretí Staš Martin so ziskom 179 bodov.

Po skončení kvalifikácie sa ťahala tombola, kde ako ceny bolo 10 bowlingových gúľ. Z celkového počtu hráčov iba 29 hráčov splnilo podmienku zúčastniť sa na ťahu tomboly a to bolo 10 a viac štartov  v celom ročníku Bowling Tour. Štasnými víťazmi sú Bujnovský, Zoričák Rudolf, Kessler, Pavlikovský, Kuziel, Szabo, Valíček, Hertely, Malatín a Dubaj. Hráči si povedali o akú guľu majú záujem a tieto sa im nakúpia cca do konca júna.

Celkove na turnaji štartovalo 64 hráčov, z toho 38 registrovaných a 26 neregistrovaných hráčov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme.  Všetkým prajeme príjemné prežitie letných prázdnin a v septembri sa stretneme na štvrtom  ročníku Bowling Tour mesta Poprad 2014/2015. (Igor)