( Prevzaté od Mr.Split )

Štvrtok ráno o 10:00 odštartovalo úvodnou kvalifikačnou rundou medzinárodné seniorské podujatie Old School Bowling Cup 2014. Štvrtok bol venovaný samostatnej súťaži jednotlivcov. V troch základných častiach sa postupne prezentovalo 96 štartujúcich. Nezmenený systém hry predurčil postup do nadstavbových častí prvej osmičke hráčov s najvyšším dosiahnutým súčtom. O najpodstatnejšie zmeny v tabuľke sa postarala posledná, tretia kvalifikačná časť. Do finálových zápasov sa nakoniec prebojovali štyria hráči z Českej republiky, traja hráči zo Slovenska a jeden zástupca maďarského seniorského bowlingu. Najvyšší súčet v tejto časti podujatia dosiahol Vladimir Stanishevskiy (CZE) 1319, ďalším hráčom, ktorý prekročil súčet nad 1300 bol Zoltán Skobrics (HUN) 1312. Semifinálové a finálové časti najlepšie zvládol domáci zástupca Rudolf Zoričák. Svojim posledným finálovým výsledkom 199 s handicapom odsunul na druhé miesto výborne hrajúceho Zoltána Skobricsa (HUN), ktorý dosiahol v poslednej hre výkon 198. V zápase o konečné tretie miesto dominovala Dana Hanušová (CZE), zdolala svojho krajana Vladimíra Hübsta (CZE) v pomere 200:143 s handicapom. Viacero hráčov počas svojich základných hier predviedlo veľa pekných výkonov. Po prvej časti držia najvyššie výkony vo svojich rukách Vladimir Stanishevskiy (CZE) 289 a u Dagmar Stulíková (CZE) 234. Na piatok sú naplánované jednotlivé kolá v súťaži dvojíc, pričom kvalifikačné časti majú plánovaný začiatok o 8:30, 11:30 a 14:30. Aj táto súťaž bude opäť ukončená záverečnými finálovými súbojmi.

OSBC 2014, jednotlivci: Zoltán Skobrics, Rudolf Zoričák a Dana Hanušová

OSBC 2014, jednotlivci: Rudolf Zoričák – 1. miesto.

V piatok sa po druhý krát v Bowligovom národnom centre stretli seniorskí účastníci medzinárodného podujatia Old School Bowling Cup 2014. Dnešný deň bol venovaný samostatnej súťaži dvojíc. Celkovo sa ich v troch základných častiach predstavilo 48. Aj tento krát sme boli svedkami zaujímavých výkonov, napríklad Štefan Túroci (SVK) atakoval najvyšší turnajový výkon, keď jeho hra skončila pri čísle 288. Najvyšší súčet v základnej časti dosiahli Ján Debnár/Rudolf Zoričák (SVK), do nadstavbových častí postupovali z prvej pozície so spoločným náhodom 2455. Účasť vo finálovej osmičke si zabezpečili aj tento krát štyri dvojice z Českej republiky, tri dvojice s podporou domáceho obecenstva a jedna so zástupcami maďarského seniorského bowlingu. Po skončení semifinálovej hry, vstúpili do záverečných hier o popredné umiestnenie všetci naši zástupcovia. V zápase o tretie miesto mali o kúsok viac šťastia Milan Soušek/Tomáš Rathouský (CZE), ktorí vyhrali zápas s našou dvojicou Dušan Túroci/Štefan Túroci v pomere 366:353. Víťazom v súťaži dvojíc sa stali Ján Debnár/Rudolf Zoričák (SVK), ktorí zdolali ďalšiu našu dvojicu Ondrej Šeben/Milan Čepregi v pomere 415:294. Pre Ruda Zoričáka to už je nádherné druhé turnajové prvenstvo. Najvyššie turnajové výkony zostali nezmenené Vladimir Stanishevskiy (CZE) 289 a Dagmar Stulíková (CZE) 234.

OSBC 2014, dvojice:Milan Čepregi/Ondrej Šeben, Ján Debnár/Rudolf Zoričák a Tomáš Rathouský/Milan Soušek

OSBC 2014, dvojice:Ján Debnár/ Rudolf Zoričák – 1. miesto

Záverečný tretí hrací deň sa niesol v znamení súťaže trojčlenných družstiev a finálovým vyvrcholením štvrtého ročníka podujatia kategóriou Masters. V sobotu sa v tretej súťaži predstavilo celkovo 30 trojčlenných družstiev v dvoch základných častiach. Náročnejšie to mala určite prvá skupina hráčov, ktorá musela po večernej recepcii vstávať ráno na 8:30. Najviac energie si z večera priniesla trojica Fleischmann/Hanusíková/Hanušová, ktorej sa podarilo za výdatnej podpory obecenstva skončiť po prvej runde na prvom mieste so spoločným súčtom 2500. Do finálového vyvrcholenia v súťaži postupovalo, rovnako ako v predchádzajúcich častiach, osme najlepších družstiev. Z prvého miesta to boli naši zástupcovia Zoričák R./Debnár/Zoričák A.

OLD SCHOOL BOWLING CUP  2014

Jednoznačne najúspešnejším hráčom štvrtého ročníka Old School Bowling Cup 2014 bol Rudolf Zoričák. Dominoval v súťaži jednotlivcov, rovnako aj vo dvojiciach a v trojčlenných družstvách obsadil konečné druhé miesto. Pomyselné medailové rozdelenie bolo pre jednotlivé zúčastnené krajiny nasledovné: SVK: 2 – 2 –2, CZE: 2 – 1 – 2, HUN: 0 –1 – 0.s náhodom 2534 a z posledného ôsmeho Plánička/Plešinger/Dedera (CZE) s náhodom 2246. Do záverečného finálového kroku postúpili nakoniec dve české a dve slovenské trojčlenné družstvá. V poslednej hre o prvenstvo nazbierali najviac síl hráči Stulíková/Stulík/Hindrák (CZE), ktorí si zabezpečili s výkonom 665 prvé miesto v tejto súťaži. Na konečnom druhom mieste skončili Zoričák R./Debnár/Zoričák A. s číslom 582. V boji o tretie miesto boli úspešnejší ďalší naši zástupcovia Túroci D./Túroci Š./Witkovský, ktorí porazili družstvo Plánička/Plešinger/Dedera (CZE) v pomere 577:538.
Všetkým účastníkom podujatia sa dosiahnuté výsledky v jednotlivých súťažných kategóriách prenášali do celkového hodnotenia All Event. Najúspešnejším hráčom sa v tomto poradí stal Jan Fleischmann (CZE) s konečným súčtom 3320 s handicapom. Pre prvých 32 hráčov v All Event sa trojdňový bowlingový maratón ešte neskončil.  Poobedie soboty patrilo ešte záverečnej súťaži Masters. Hralo sa na štyri hry od nuly s priznaním všetkých druhov handicapov. Práve v tejto časti podujatia padol najvyšší ženský výkon 248 v podaní Blanky Hanusíkovej (CZE), najvyšší výkon OSBC 2014 dosiahol ešte v súťaži jednotlivcov Vladimir Stanishevskiy (CZE) 289. Do záverečného finále postupovala najúspešnejšia šestica hráčov, nakoniec to boli piati zástupcovia českého seniorského bowlingu a výborne hrajúci slovenský senior Štefan Túroci. Posledné finále, štvrtého medzinárodného stretnutia seniorov v Bratislave, sa hralo systémom Roll-off. Na konečnom 6. mieste skončil Vojtěch Plánička (CZE), na 5. mieste Blanka Hanusíková (CZE), na 4. mieste Marcel Štochl (CZE) a na vynikajúcom treťom mieste sa umiestnil Štefan Túroci (SVK). V záverečnej hre o prvenstvo sa stretli vekovo najstarší hráč podujatia, ročník 1941 a tretí najstarší hráč, ročník 1943. Víťazom 4. ročníka OSBC 2014 v súťaži Masters sa stal Josef Bešík (CZE), na druhom mieste skončil jeho krajan Walter Enders.

Aj touto cestou sa chceme ešte raz poďakovať všetkým štartujúcim, že si po štvrtý krát našli cestu do Bratislavy a zúčastnili sa tohto turnaja. Takisto veľmi pekne ďakujeme pracovníkom Bowlingového národného centra za dotvorenie príjemnej turnajovej atmosféry. Vidíme sa opäť o rok.

OSBC 2014, družstvá: Zoričák R./Debnár/Zoričák A., Stulíková/Stulík/Hindrák a Túroci D./Túroci Š./Witkovský

OSBC 2014, družstvá: Stulíková/Stulík/Hindrák – 1. miesto

OSBC 2014, Masters: Walter Enders, Josef Bešík a Štefan Túroci

OSBC 2014, najvyššie výkony: Vladimir Stanishevskiy a Blanka Hanusíková