Streda 28.5.2014 bol dňom konania sa turnaja Bowling Tour mesta Poprad v herni Citybowling Poprad 5.kolo  jarnej časti a celkove 17.kolo turnaja 2013/2014. Zúčastnilo sa ho 28  štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 38 štartov.

Skupina A : V kvalifikácii dominovala  svojimi  výkonmi juniorka Koseková Kristína, ktorá sa priptravuje na ME žien v Berlíne a vyhrala  kvalifikáciu výkonom 1312 bodov ( vratane handicapu ) a potom  čakala  na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči  Kuziel František (6.miesto ), Jurínyi Ľudovít (5.miesto), Zoričák Rudolf (4.miesto), Petras Ján (3.miesto), Blažeková Michaela (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou  Jurínyi 152, Zoričák 189 bodov  a najlepšie si počínal Kuziel František, ktorý výkonom 201  bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli  Blažeková   177 ( vrátane handicapu) , Petras 188, a Kuziel  180 bodov. Do posledného kroku postupoval  Petras Ján, na súboj s Kosekovou Tinou. Títo dvaja hráči sa stretli vo finálovom kroku.  Víťazom sa stal  Petras Ján výkonom 176 a celkovým priemerom 194,63 druhá skončila Koseková Kristína výkonom  158 ( vrátane handicapu ) a s celkovým  priemerom 202 a tretí skončil   Kuziel František s priemerom 186,38.

Výsledky 17.kolo         Celkové body            Fotogaléria

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Kožik Ľubomír  s výkonom 1146. Do finále sa ešte prebojovali  Kessler Volker  (6.miesto), Dubaj Juraj (5.miesto), Staš Martin (4.miesto), Kovalčíková Mária ( 3.miesto) a Zeleňák Stano  (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný  traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Dubaj  183,  Staš 178, Kessler  147 . Do druhého kroku sa prebojoval  Dubaj Juraj. Tam sa stretli Dubaj 244, Kovalčíkova 178  ( vrátane handicapu ) a Zeleňák 148 bodov. Do finále postupoval Dubaj Juraj, kde na neho čakal Kožik Ľubomír. Dubaj sa snažil o víťazstvo, ale na hru Ľubomíra Kožíka nestačil. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Kožík Ľubomír s výkonom 193  a s priemerom 191,29 na druhom mieste skončil  Dubaj Juraj s výkonom 173 s priemerom 185,67 a tretia  skončila  Kovalčíková Mária s priemerom 175,14.

Najvyšší náhod dosiahla v tretej kvalifikačnej hre   Koseková Kristína kde hodila pekných 257 bodov. Srdečne blahoželáme. Prajeme všetkým reprezentatkám z nášho klubu Kosekovej, Blažekovej a Baluchovej,  ako aj všetkým reprezentantkám za Slovensko aby sa im na ME žien v Berlíne darilo a dosiahli pekné umiestnenie.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 6.kolo jarného bloku a zároveň záverečné kolo turnaja, ktoré bude  11.6.2014. ( Igor )