V stredu 20.11.2013 sa odohralo už piate kolo Bowling Tour.  Hralo sa na súťažnom mazaní pre 2.kolo Seniorskej ligy. Turnaj sa odohral v jednej runde a zúčastnilo sa ho 22 hráčov. Mazanie sa ukázalo nie až také ľahké čomu nasvedčujú aj nižšie dosiahnuté priemery. V skupine sa najviac darilo Kuzielovi Františkovi, ktorý vyhral základnú časť a čakal na svojho finálového súpera. V prvom finálovom kroku sa stretli Zoričák Rudolf 218, Lendácky Igor 191 a Petras 178. V hre na jednu hru zvíťazil Zoričák Rudolf a postúpil do druhého kroku finále. Tu sa stretli Jurínyi Ľudovít 172, Szabo Tomáš 209 a Zoričák Rudolf 176 bodov. Do celkového finále postúpil Szabo Tomáš, na ktorého čakal Kuziel František s najlepším výkonom z kvalifikácie. Finále bolo napínavé do posledného framu. Szabo Tomáš 175 a Kuziel František 168.Takže celkovým víťazom sa stal Szabo Tomáš s priemerom 193,2, druhý skončil Kuziel František s priemerom 192,6 a tretí Zoričák Rudolf s priemerom 189,5.

V skupine B zahral v kvalifikácii najlepšie Staš Martin, ktorý vo finále si pozíciu neudržal v súboji s Kovalčíkovou Majkou a tak celkovým víťazom sa stala Kovalčíková Mária, ktorá zvíťazila s priemerom 171,9  na druhom mieste skončil s priemerom 178,8  Staš Martin. Na treťom mieste sa znovu umiestnila  Karolčíková Monika s priemerom 156,7.

Najvyšší náhod dosiahol Kuziel František, ktorý hneď v prvej hre hodil pekných 234 bodov.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Zároveň vás pozývame na šieste  kolo turnaja, ktoré sa odohrá 4.12.2013 o 17.00 hodine. Na záver bude vyhodnotená celkove jesenná časť Bowling Tour. ( Igor )