V nedeľu 28. mája 2023 si dali stretnutie priaznivci zábavného bowlingu na turnaji  DEVIATKY (Nielen 10 je Strike) v herni Citybowling Poprad. Turnaja sa zúčastnilo 14 hráčov. Výkony viacerých hráčov boli vysoké a najviac sa darilo Petrasovi Jánovi. Kvalifikáciu vyhral výkonom 1490 s priemerom 248,33. Z ôsmeho miesta ako posledný postupoval Gavalier Ján. Do finále si prenášali hráči 30% dosiahnutého výkonu v kvalifikácii. Tam sa odohrali tri hry na súčet včítane prenosu a handicapu ( ženy a juniori do 15 rokov) určil víťaza.

Finále sa hralo na tri hry s prenosom 30% z kvalifikácie vrátane handicapov. Vo finále najlepší výkon podal opäť Petras Ján. Vo finále dosiahol výkon 1251 bodov vrátane prenosu s priemerom 254,89. Na druhom mieste skončil Juhás Filip výkonom 1113 (vrátane handicapu) s priemerom 227,33, tretí skončil Hanus Milan výkonom 1089 s priemerom 216,44, štvrtý sa umiestnil Lendácky Igor výkonom 1087 s priemerom 219,11 a na piatom mieste skončil Hegenbart Jozef výkonom 1073 s priemerom 220,78.

Výsledky – DEVIATKA – 28.5.2023

Najvyšší náhod 300 bodov dosiahol na tomto kole Hegenbart Jozef v prvej finálovej hre a tak si odniesol odmenu, fľašu vína Mrva&Stanko ROSE.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie  kolo tohto zábavného turnaja s nadpriemernými výkonmi.

Víťazi

2.miesto: Juhás Filip, 1.miesto: Petras Ján, 3.miesto: Hanus Milan, 4.miesto: Lendácky Igor, 5.miesto: Hegenbart Jozef