V stredu 25.1.2023 sa odohralo 6. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2022/2023. Turnaja sa zúčastnilo 27 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Lendáckemu Igorovi, ktorý  vyhral základnú časť výkonom  1135 s priemerom 187,17. Do finále postupovalo iba päť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 999 (vrátane handicapu) bol Gavalér Roman. V prvom kroku finále sa stretli Gavalér Roman 154 (vrátane handicapu), Pavlikovský Vladimír 163, Toporcer Miloš 184 (vrátane handicapu) a Hertely Stanislav 192 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Hertely Stanislav výkonom 197 (vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 172,25. Na druhom mieste skončil Lendácky Igor výkonom 175 (vrátane handicapu) s priemerom 185,14 a tretí Toporcer Miloš s priemerom 168,86.

Tabuľka TOUR 6.kolo         TABUĽKA TOUR po 6.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala  Kovalčíková Mária výkonom 1060 (vrátane handicapu) s priemerom 168,67. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Lizuch Marek s výkonom 978. V prvom kroku finále sa stretli Lizuch Marek 136, Martoň Peter 137, Karolčík Július 144 a Kessler Volker 146. Ďalej postupoval Kessler Volker. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Kessler Volker 163,  Gavalier Ján 171, Hanus Milan 190 a Niedoba Ján 192, čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny B sa stala Niedoba Ján výkonom 181 a s celkovým priemerom 175,88. Na druhom mieste skončila Kovalčíková Mária výkonom 157 (vrátane handicapu) s priemerom 165,86 a tretí Hanus Milan s priemerom 171,43.

Najvyšší náhod 234 dosiahol Gavalér Roman v druhej kvalifikačnej hre a získal tak  JACKPOT.

Po skončení kola došlo k vyhodnoteniu 1.bloku časti Bowling Tour, kde každému hráčovi sa škrtal najnižší výkon a do hodnotenia sa bralo päť najlepších kôl.

V skupinesa víťazom stal Petras Ján, ktorý nazbieral 194 bodov, druhý skončil Katriňák Lukáš so 189 bodmi a tretí Pavlikovský Vladimír so 188 bodmi.

V skupine B víťazom sa stal Niedoba Ján so ziskom 191 bodov, druhý Karolčík Július so ziskom 189 bodov,  a tretí Hanus Milan, ktorý nazbieral 187 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo.   (Ľubomír Krul)