V stredu 6.10.2020 sa odohralo 11. kolo Bowling Tour mesta Poprad 2019/2020. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 32 hráčov.

V skupine A sa najviac darilo Katriňákovi Lukášovi, ktorý  vyhral  základnú časť výkonom  1239 s priemerom 206,50. Do finále postupovalo len sedem hráčov hráčov, nakolko sa niektorí nemohli zúčastniť finále, lebo neboli z Popradu a posledným postupujúcim tak s výkonom 990 bol Kessler Volker. V prvom kroku finále sa stretli Kessler Volker 145 (vrátane handicapu)  , Zoričák Rudolf 164 a Pavlikovský Vladimír 247. Ďalej postupoval Pavlikovský Vladimír. V druhom  finálovom kroku bojovali proti sebe Lendácky Igor 157,  Hegenbart Jozef 191, Pavlikovský Vladimír 194 a Očvár Peter 197 (vrátane handicapu), čo ho posunulo do celkového finále. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Katriňák Lukáš  výkonom 236 a s celkovým priemerom 210,71. Na druhom mieste skončil Očvár Peter výkonom 187 (vrátane handicapu) s priemerom 177,63 a tretí Pavlikovský Vladimír s priemerom 181,50.

Tabuľka TOUR 11.kolo         TABUĽKA TOUR po 11.kole

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal  Gavalér Roman výkonom 1117 s priemerom 186,17. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Kocúr Jozef s výkonom 1013. V prvom kroku hrali proti sebe Greguš Peter 165, Toporcer Miloš 166, Kocúr Jozef 177  a Bubelíny Pavel 179, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Hojnoš Dušan 127, Hertely Stanislav 170, Kovalčíková Mária 186 (vrátane handicapu) a Bubelíny Pavel 198, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde na neho čakal  Gavalér Roman ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Gavalér Roman výkonom 196  s celkovým priemerom 187,57, druhý skončil  Bubelíny Pavel výkonom 163 s priemerom 175,33 a na treťom mieste sa umiestnila Kovalčíková Mária s priemerom 173,43.

Najvyšší náhod 277 dosiahol Katriňák Lukáš a odniesol si JACKPOT a sošku.

Pre koronavírus museli byť taktiež upravené aj propozície posledných dvoch blokov turnaja, a tak sa po piatom kole bloku zimnej časti, vyhodnocoval tento úsek turnaja. Propozície boli zmenené nasledovne: v každom bloku zima a jar sa odohrá nie šesť, ale päť turnajov, z ktorích sa najslabší výkon škrtá, a tak sa do celkového súčtu zarátavajú iba štyri najlepšie výkony.

A keďže to bolo posledné piate kolo Zimnej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom z piatich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A so ziskom 155 bodov na prvom mieste skončil Pavlikovský Vladimír, druhý Hegenbart Jozef získal 150 bodov a so ziskom 142 bodov skončili tretí Katriňák Lukáš.

V skupine B na prvom mieste skončila Kovalčíková Mária so ziskom 151 bodov, druhý Hertely Stanislav získal 147 bodov a tretí skončil Gavalér Roman so ziskom 146 bodov.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť, oceneným hráčom blahoželáme a Stretneme sa na 12. kole Bowling Tour mesta Poprad 2019/2020 24.6.2020. (Ľubomír Krul)

Skupina A:  2. Očvár Peter, 1. Katriňák Lukáš, 3. Pavlikovský VladimírSkupina B: 2. Bubelíny Pavel, 1. Gavalér Roman, 3. Kovalčíková Mária

Najvyšší náhod: Katriňák Lukáš 277

Zimná časť: Skupina „A“